Teema: Eesti novellid ja jutud
Pealkiri:
Lõputu soovidAutor(id): Lauri Sommer
Kujundaja: Margus Luht
Kirjastus: Menu Meedia
Linn:
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789949686346
Lehekülgi: 140
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x168
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Lauri Sommeri jutukogu "Lõputu soovid" jälgib inimeste teadlike ja teadmatute tahtmiste mõju nende eluteele. Varaseima pala "Pärlipyydjad" tegevus toimub 18. sajandi Võrumaal. Eraldi teema on Lõuna-Eesti maastike loodusmaagia, kus segunevad geoloogilised tegurid ja geomantilised anomaaliad, maastikku jäädvustunud endiste põlvede jäljed ning nyydsete asukate taju. Pisut mytoloogilise nurga alt on käsitletud ka endiselt kirgi kytvat metsateemat ("Yyse massinaga mõtsah"). Avapala "Rita" räägib Andrei Tarkovski yhe lemmiknäitlejanna Margarita Terehhova elu- ja filmitegelikkuse segunemisest (eriti filmis "Peegel") ja seostest Eestiga (siin filmiti "Ainult Hulludele"). "Rita" Viljandi-episoodile järgnevad mälestusliku myndiga jutud sellest linnast, heiastub noorena surnud sõbra Mihkel Ehala elu ja teise sõbra Valner Valme 30 aasta tagune lause linnatänavail sõitvast trammist kujuneb yheks omailmaks. Raamatu lõpetab totemistlik serenaad "Kureneiu". Neid lehekylgi ehivad Toomas Kuusingu filigraanselt sõgedad linoollõiked.
Märksõnad:
Menu Meedia
eesti
jutud
ilukirjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Lõputu soovid, Lauri Sommer, Menu Meedia 2020Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti novellid ja jutud alla viimati lisatud:
Koostanud Väino Ilus ja Robert Vaidlo, Kolmekümne kahe silmaga ja prillid peale selle. Valik jutte Loomingust,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 5,00 eurot
Juhan Jaik; koostaja Lauri Sommer, Tundmata palu,
Kaarnakivi selts, 2019, hind: 13,00 eurot
Martti Kalda, Viimsepäeva laupäeva hommikul,
Tuum, 2017, hind: 10,00 eurot
Indrek Koff, Uitmõttepäevik. Võimalus jääb,
Härra Tee ja proua Kohvi, 2019, hind: 7,00 eurot
Elo Viiding, Püha Maama (jutustused),
Tuum, 2008, hind: 5,00 eurot
Janar Ala, Oma rahva lood,
Janar Ala, 2018, hind: 6,00 eurot
Ervin Õunapuu, Eesti Gootika XX,
Varrak, 2017, hind: 14,00 eurot
Maarja Kangro, Hüppa tulle,
Nähtamatu Ahv, 2014, hind: 6,00 eurot
Maarja Kangro, Ahvid ja solidaarsus,
Eesti Keele Sihtasutus, 2010, hind: 14,00 eurot
Kätlin Kaldmaa, Väike terav nuga. Valik novelle,
Tuum, 2014, hind: 10,00 eurot
Eesti novellid ja jutud all on 318 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!