Vestlus Sitsiilias, Elio Vittorini, Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Vestlus Sitsiilias, Elio Vittorini, Pegasus 2007 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Müügil 54613 raamatut
Otsi raamatut
Vaikimisi pealkirjadest ja autorite nimedest,
otsi lisaks ka muudelt väljadelt (aeglasem).
Ostukorv

"Habsburgide müüdud tütred""Öökull Oskari kleepsuraamat. Loo..""Tehtud mees. Elu maffiaperekonnas""Sisyphose müüt""Kui vanaema noor oli""Nagu inimene mõtleb""Laulude laul""Tuhat teed tarkuseni""Muinasjutte""Kuitund. The If Hour""Merineitsite laul""Paturegister""Pilvehaldjad. Lugu lasteaia ''Vike..""Keelevoos 76""Kui lapsed ei ole enam lapsed. Kü..""Hälin ja raev""Eesti rahvusvahelises julgeolekuke..""Armastus esimesest silmapilgust""Vapruse punane pitser""Ajalooline Ajakiri 2013/1""Crash""Tolstoi läheduses""Neist, kes meie ümber. Loomajutte..""Õnneseen Hans. Saksa muinasjutt""Lippude maailm""Teaduse ja tehnika seletav sõnara..""Aforism on pika mõtteahela viiman..""Academica I-X 1997-2006. Kümme Sa..""Laura lood. Kolmas raamat""Ringrajal""Ma lasen sul minna""Marrakeši hääled""Meie paremas maailmas""Meie kirjandusliku kriitika pankro..""Probleemõpe koolis. Raamat õpeta..""Sõida seenele!""Läbi aja""Suvepäevad ja teisi novelle""Tuulelipp perekonnapeoks""Krabat""Intellektuaalse kooliküpsuse diag..""Pärast matust""1000 fakti Nõukogude Eestist. Loo..""Kuutunnel. Ajalehes ''Postimees'' ..""Soome lahe õed. Vaadates teiste v..""Kalligraafilisi etüüde. Калл..""ENEKE 1-4 (õpilase entsüklopeedi..""Kahekesi vikerkaarel""Nimekaim""Botaanika 3. Taimeökoloogia, taim..""Solaris. XX sajandi romaan""Musta hobuse suvi (luuletused)""Väikesi vaatlusi. Esseed, kõned""Tuuline rand IV""Tik-tak tiksub kell""Patriarhid ja prohvetid. Vana test..""Väil""''Chattanooga choochoo''""Minu isa surm ja tema lahkumise ta..""Valik jõulusalme""Saurusemuna""Sosinad""Ring on nii pikk. Luulet""Kunst olla ise""Mereleminek MM-MMII""Põllumehe teatmik 1975""Michelangelo. Agoonia ja ekstaas (..""Nonstop""Skandaalikeerisesse sündinud""Vigased pärlid""Eesti täiskasvanuhariduse 25 aast..""Sada mõtet teele kaasa (aforismid..""Kodu lugu I""Patused""Eile hommikul ja täna. 25 luuletu..""Eesti suurim naljaraamat I""Oreli ja orelimuusika ajaloost""Raamatupidamise ühtse žurnaal-or..""Koju enne õhtut""Lippude lehvides mere põhja / Wit..""Tom Clancy's Duty and Honour"
81 tk kogusumma: 622,18 EUR

Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri: Vestlus Sitsiilias
Autor(id): Elio Vittorini
Kujundaja: Jan Garshnek, Anne Pikkov


Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel: itaalia keel
Tõlkija: Kaidi Vahar
ISBN: 9789949425501
Lehekülgi: 212
Sari: Pegasuse klassika

Seisukord: kaaned kohati kulunud ja seljalt pleekinud, sisu korras

Mõõdud: 144 × 215 mm
Suurus: tavaformaat, kõva köide

Sisu:
#T206# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.

Elio Vittorini (1908–1966) on 20. sajandi itaalia kirjandusloos üks omapärasemaid autoreid. Olles äärmiselt aktiivne ja sotsiaalse närviga kirjanik, jõudis ta oma 58 eluaasta jooksul jätta jälje nii kirjandusse, ajakirjandusse kui poliitikasse.
Vittorini olevat öelnud, et kirjanik kirjutab tegelikult vaid ühe raamatu. Ja tema raamat oli – vähemalt ta enda arvates – «Vestlus Sitsiilias». Ta alustas selle kirjutamist 1937. aastal; 1938–1939 avaldati romaan jaokaupa ajakirjas Letteratura.
Vittorini oli veendunud, et kirjanduse (ja kirjaniku) ülesanne on maailma interpreteerida, tõtt rääkida, hinnanguid anda, ja seda kõike kirjanduse käsutuses olevate allegooriliste ja sümbolistlike vahenditega. «Vestlus Sitsiilias» ongi just selline tähenduslike tegelaste ja allegooriliste dialoogide popurrii. 10 aastat pärast «Vestlus Sitsiilias» avaldamist kirjutas Vittorini, et selle romaani kirjutamise tingis vajadus tunda end sellena, kes ta tahtnuks olla, ja öelda asju, mille väljaütlemine fašistliku diktatuuri ajal, avalikkuse, kuninga ja duce ees oli riskantne. Seepärast on käesolevas romaanis kõik võimalikud ajaloolised konnotatsioonid teisendatud, mis omakorda toob kaasa lüürilise mõõtme, ning kordamine, sõna foneetilisele väärtusele rõhumine (ehtne luule klausel) loob üleva ja pühaliku, vihjeid täis õhustiku.
Vittorini stiilile iseloomulikud retoorilised kordused on kriitikuilt pälvinud nii kiitust kui ka laitust. Irooniaga pooleks on neid nimetatud peastpõrunu lalinaks ja lingvistiliseks küündimatuseks, samas on jälle imetletud nn vittorinilike korduste sugestiivsust, nende osatähtsust vaheteksti võimendamisel.
Vittorini kasutab kauneid sünesteetilisi metafoore, nagu näiteks tume vaikus, valge maitse, toores õhk... See aga, niisamuti kui eksperimendid süntaksiga, teenis lihtsat eesmärki: luua olustikust ja meeleolust võimalikult ehe kujutluspilt. Vittorini oskas kirjutada teksti, mis kohati mõjub kui muusika, välkfoto või film.
Ehk mõjutas lisaks sügavale huvile kinokunsti vastu Vittorini omanäolist keelekasutust ka inglise keelest tõlkimine. 1949. aastal ilmunud esimesele ingliskeelsele «Vestlus Sitsiilias» tõlkele kirjutas eessõna Ernest Hemingway, kes imetles Vittorini võimet «tuua endaga vihm, kui maa on kuiv ja just vihm on see, mida sa vajad».
Felice Rappazzo on märkinud (Vittorini sarjast La scrittura e l'interpretazione; 1996), et «Vestlus Sitsiilias», ehkki mahult väike, on 20. sajandi itaalia kirjanduse klassika.

Originaali pealkiri: Conversazione in Sicilia

Märksõnad:
itaalia ilukirjandus
romaanid

Sari: Pegasuse klassika

Hind: 7,50 EUR
Teema Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:

Francis Scott Fitzgerald, Sume on öö,
Eesti Raamat, 1976, hind: 7,00 eurot

Helen Fielding, Bridget Jonesi päevik,
Varrak, 2001, hind: 5,00 eurot

Helen Fielding, Bridget Jonesi päevik,
Varrak, 1998, hind: 7,00 eurot

Deborah Levy, Mees, kes nägi kõike,
Varrak, 2021, hind: 15,00 eurot

Erich Maria Remarque, Aeg antud elada, aeg antud surra,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 3,00 eurot

Peter Mayle, Provence. Väike välimääraja,
Varrak, 2007, hind: 13,00 eurot

Frederick Forsyth, Šaakali päev,
Eesti Raamat, 1989, hind: 6,00 eurot

Hermann Hesse, Klaaspärlimäng,
Eesti Raamat, 1976, hind: 14,00 eurot

Aleksandr Stepanov, Port Artur. Kolmas osa,
Ilukirjandus ja Kunst, 1948, hind: 6,00 eurot

Knut Hamsun, Maa õnnistus,
Eesti Raamat, 1991, hind: 7,00 eurot



Ilukirjandus: väliskirjandus all on 6953 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Vestlus Sitsiilias, Elio Vittorini, Pegasus 2007 | vanaraamat.ee
Vestlus Sitsiilias, Elio Vittorini, Pegasus 2007 | vanaraamat.ee
Vestlus Sitsiilias, Elio Vittorini, Pegasus 2007 | vanaraamat.ee
Vestlus Sitsiilias, Elio Vittorini, Pegasus 2007 | vanaraamat.ee
Vestlus Sitsiilias, Elio Vittorini, Pegasus 2007 | vanaraamat.ee
Vestlus Sitsiilias, Elio Vittorini, Pegasus 2007 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud