Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Õukondlased. Kensingtoni palee salajane ajaluguAutor(id): Lucy Worsley
Kujundaja: Angelika Schneider
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2025
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Jana Linnart
ISBN: 9789916176382
Lehekülgi: 472
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 215x143
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
George’ide aegne kuningakoda oli jahmatavalt hiiglaslik ja keeruline. Selle liikmete seas olid kõrgeimal positsioonil tõelised õukondlased, õuedaamid ja -härrad. Aadlimehed ja -naised teenisid kuningat ja kuningannat rõõmuga isegi üsna alamate töödega selle au nimel, mis vastava positsiooniga kaasas kais.
Kui soovite teada, millised need inimesed välja nagid, tarvitseb vaid külastada Kensingtoni paleed. Seal maalis kunstnik William Kent 1720. aastatel neljakümne viie kuningliku teenri portreed, mis vaatavad palee külastajate poole Kuninga suure trepihalli seintelt ja laest.
Nende isikuid uurima hakates avastasin oma üllatuseks, et osa nimedest, mida portreedega traditsiooniliselt seostatakse, on valed, ja nii mõnestki ilmsest seosest on mööda vaadatud. Pingutused iga poseerija tõelist lugu välja kaevata viisid mind hoopis pikemale ja põnevamale teekonnale kui olin oodanud. Minu seiklused arhiivides ja väljaspool neid viisid lõpuks selle raamatuni.
Need, kes valiti trepimaalide jaoks poseerima, olid alamate teenijate seas kõige veetlevamad, eksootilisemad ja meeldejäävamad. Osal neist oli midagi palju haruldasemat kui rubiinid: neil oli mõju, mis kaasnes ligipääsuga kuninglikule kõrvale. Nende kaastöötajate seas oli George’ide ajastu kõige kummalisemaid tegelasi: kääbusest koomik, metspoiss, ahne kuninglik armuke, salapärane turbanis türklane, tülpinud, kuid ilusad kojaneitsid. Valisin välja neist vaid seitsme lood, et heita valgust George’ide aegse õukonnaelu kummalisele nähtusele ja pakkuda uut vaatenurka kuningate, kuningannade ja printside eludele, kes asustasid hõredat õukonnastratosfääri kõrgel nende peade kohal.
Märksõnad:
Tänapäev
George I, Inglise kuningas ja Hannoveri kuurvürst, 1660-1727
George II, Inglise kuningas ja Hannoveri kuurvürst, 1683-1760
George III, Inglise ja Hannoveri kuningas, 1738-1820
ajalugu
kuningad
õukonnad
Suurbritannia
18. sajand
19. sajandi 1. pool
biograafiad
sugupuud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Õukondlased. Kensingtoni palee salajane ajalugu, Lucy Worsley, Tänapäev 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Toimetanud Enn Tarvel, Henriku Liivimaa kroonika. Heinrici Chronicon Livoniae,
Eesti Raamat, 1982, hind: 12,00 eurot
Anti Selart, Eesti idapiir keskajal,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1998, hind: 16,00 eurot
Jean-Christophe Brisard ja Lana Paršina, Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal,
Eesti Raamat, 2019, hind: 20,00 eurot
Silver Silliksaar, Sinasilmitsi Siberiga,
2001, hind: 9,00 eurot
Koostanud Hellar Grabbi, Ivo Illiste, Vahur Linnuste, Vaba Eesti tähistel. Valimik tsensuurivaba eesti mõttelugu aastaist 1948-64,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2000, hind: 10,00 eurot
Ajaloo Vabrik. Fabrique dHistoire,
Kaasaegse Foto Keskus, 1995, hind: 13,00 eurot
Hans Meret, Teremi jutustus Estonia mässust, sõjast, Berliinist, KZ-laagrist ja muust,
Oma Press, 1984, hind: 17,00 eurot
Lembit Jaanits, Silvia Laul, Vello Lõugas, Evald Tõnisson, Eesti esiajalugu,
Eesti Raamat, 1982, hind: 8,00 eurot
Sulev Valdmaa, Eesti ajalugu. Valik ajalooallikaid. Lisamaterjal gümnaasiumikursuse juurde,
Koolibri, 2002, hind: 5,00 eurot
Jussi Pekkarinen, Juha Pohjonen, Läbi Soome kadalipu. Inimeste väljaandmised Nõukogude Liidule 1944-1981,
Tänapäev, 2008, hind: 12,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5935 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!