Teema: Arhitektuur
Pealkiri:
Acta Architecturae Naturalis (1. osa)Autor(id): Toimetanud Nele Nutt
Kujundaja: Peeter Laurits
Kirjastus: Tallinna Tehnikaülikooli Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel:
Tõlkija: Krista Mits
ISBN: 22281320, 9772228132009
Lehekülgi: 182
Sari: Maastikuarhitektuurseid uurimusi 1 1
Seisukord: normaalses korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 165 × 240 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Sõna «maastikuarhitektuur» kasutas esmakordselt Gilbert Laing Meason 1828. aastal raamatus «Landscape Architecture of the Great Painters of Italy». Selle sõnaga püüdis ta väljendada erilist liiki arhitektuuri, mida võib näha itaalia kunstnike maastikumaalidel, kus hooned ja maastik moodustavad harmoonilise terviku. Tänapäeval tähistame sõnaga «maastikuarhitektuur» midagi sootuks enamat – välisruumi, mille osadeks ei ole ainult loodus ja kultuur, vaid mis sisaldab tohutul hulgal sümboleid ja märke, mis kannavad erinevaid tähendusi ning mille lugemiseks ei piisa ainult füüsiliste objektide tundmisest, sest samavõrra kui silmaga nähtav on maastikuarhitektuuri aineks ka nähtamatu genius loci.
...Kogumik, mida käes hoiate, on esimene regulaarselt ilmuma hakkavate maastikuarhitektuuri toimetiste sarjast – acta architecturae naturalis, mis, olles ülikooli väljaanne, koondab endas eelkõige eelretsenseeritavaid teadusartikleid. Käesolevas kogumikus ilmuvad artiklid on kirjutatud kas juba valminud teadusmagistritöö põhjal või alles valmiva doktoritöö raames, kirjutajateks õige mitme Eesti ülikooli kraadiõppurid või juba kraadi kaitsnud inimesed.
Nele Nutt
Maastikuarhitektuurseid uurimusi
Hind:
9,00 EURTeema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
Ehituskunst. Estonian Architectural Review 2003/36-37,
Eesti Arhitektide Liit, 2003, hind: 10,00 eurot
Tallinna illustratsioonitriennaal «Pildi jõud». Tallinn illustrations triennial «Power of pictures»,
Eesti Kujundusgraafikute Liit, 2009, hind: 7,00 eurot
Enno Hallek. Konstakademien, Stockholm, 20 sept - 23 okt 1986; Lunds Konsthall, Lund, 31 jan - 8 mars 1987,
AB Grafisk Press, 1986, hind: 5,00 eurot
Koostanud: Tõnis Vint, Eduard Viiralt. Inimene ja nägemus. Loodus ja fantaasiad,
Kunst, 1983, hind: 6,00 eurot
Eesti NSV Riiklik Etnograafiamuuseum. Koostanud: Kalju Konsin, Trükipakud,
Kunst, 1970, hind: 9,00 eurot
Eesti graafiline disain. Estonian Graphic Design,
Eesti Kujundusgraafikute Liit, 1997, hind: 25,00 eurot
Koostanud: Mai Levin, Eduard Viiralt. 185 reproduktsiooni,
Kunst, 1985, hind: 19,00 eurot
Kunst ja kodu 1986,
Kunst, 1986, hind: 4,50 eurot
Jüri Hain (koostaja), Eesti graafika 1967, 1968, 1969 / Эстонская графика 1967-1968-1969,
Kunst, 1971, hind: 5,00 eurot
Väike Köleri sõnastik,
Eesti Kunstimuuseum, 2001, hind: 10,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2154 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!