Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
KülmavereliseltAutor(id): Truman Capote
Kujundaja: Jan Garshnek
Kirjastus: Rahva Raamat AS
Linn:
Aasta: 2022
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Enn Soosaar
ISBN: 9789916140093
Lehekülgi: 416
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x140
Suurus:
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Üks 20. sajandi olulisemaid teoseid. – The Times
„Me läksime ümber maja köögiukse juurde, ja muidugi ei olnud see lukus; ainus inimene, kes seal vahel uksi lukku pani, oli Mrs Helm. Clutterid ei teinud seda kunagi. Me läksime sisse, ja ma nägin kohe, et hommikust ei olnud söödud: laual ei olnud ühtegi taldrikut ja pliit oli täitsa tühi. Samas aga hakkas mulle silma midagi imelikku. Põrandal vedeles Nancy rahakott, pooleldi lahti. Me läksime söögitoast läbi, ja jäime trepi otsa seisma. Nancy tuba on just trepi kohal. Ma hüüdsin Nancyt nimepidi ja läksin siis trepist üles, ja Nancy Ewalt tuli mulle järele. Kõige rohkem ajasid mulle hirmu peale meie sammud, need kõmasid nii valjusti, samal ajal kui kõik ümberringi oli nii vaikne. Nancy toa uks oli lahti. Kardinad polnud ette tõmmatud ja tuba säras päikesepaistest. Ma ei mäleta, et ma oleksin karjunud. Aga Nancy Ewalt ütleb, et ma karjusin ‒ karjusin ja karjusin. Ma mäletan ainult Nancy mängukaru, kes mulle otsa vaatas. Ja siis Nancyt. Ja siis jooksmist…”
1959. aasta novembris tapeti Ameerika Ühendriikides Kansase osariigis Holcombi väikelinnas jõhkralt talumees Herbert Clutter, tema naine Bonnie ning nende kaks kodus olnud last, 16-aastane Nancy ja 15-aastane Kenyon. Mõrvarid Richard Hickock ja Perry Edward Smith, kes lootsid ümbruskonna jõukaima farmeri majast suurt röövsaaki, tabati kuue nädala pärast.
Capote, kes sai nelikmõrvast teada ühes New Yorgi ajalehes ilmunud napist nupust, sõitis loetust inspireerituna koos oma kirjanikust sõbranna Harper Leega Holcombi. Järgnevate aastate jooksul intervjueerisid nad sadu inimesi: kohalikke elanikke, Clutterite ja mõrtsukapaari tuttavaid, sugulasi ning pea kõiki, kes olid juhtunu uurimisega seotud. Korduvalt pidas Capote pikki vestlusi ka tabatud mõrvaritega.
Hickock ja Smith veetsid surmamõistetute kongis viis aastat, enne kui nad 1965. aastal üles poodi. Kogutud materjali põhjal kirjutatud “Külmavereliselt”, mida Capote loo lõpplahendust oodates aastate jooksul lihvis, ilmus kohe pärast hukkamist, esmalt ajakirjas The New Yorker ning 1966. aastal raamatuna. Teos, mille žanri Capote ise määratles dokumentaalromaanina, kujunes ülimalt menukaks ning seda on tõlgitud kümnetesse keeltesse.
Truman Capote sündis 1924. aastal Louisiana osariigis New Orleansis. Pärast vanemate lahkuminekut sugulaste hoole all kasvanud üksildane poiss õppis varakult lugema ja hakkas juba kaheksa-aastaselt kirjutama.
1945. aastal avaldas ajakiri Mademoiselle tema esimese lühijutu „Miriam”, mis pälvis parimale debüütjutustusele antava O. Henry auhinna ja tõi autorile ka raamatulepingu. 1948. aastal ilmunud raamatu „Teised hääled, teised toad” menule aitas kaasa ka skandaali põhjustanud reklaamfoto.
Capote tuntuimad teosed on lühiromaanid „Rohukannel” (1951), „Hommikueine Tiffany juures” (1958) ja 1966. aastal ilmunud „Külmavereliselt”, dokumentaalromaan jõhkrast nelikmõrvast.
Oma kuulsuse tipul skandaalset seltskonnaelu elanud mees oli avalikult ja rõhutatult homoseksuaal. Elu lõpupoole süvenes temas alkoholi-, uimasti- ja tabletisõltuvus. Ta suri 1984. aastal üledoosi tagajärjel.
„Tõeline meistriteos.” – Life
„Ülimalt pingeline suurepäraselt kirjutatud mõrvalugu.” – The New York Times
„Parim dokumentaalromaan, mis iial Ameerikas kirjutatud.” – The New York Review of Books
„Capote on läikima löönud iga väiksemagi detaili. „Külmavereliselt” on üks 20. sajandi võimsamaid romaane.” – The Irish Times
„Truman Capote’i kirjeldus päriselus toimunud mõrvast toob endiselt külmavärinad ihule. Pärast seda ei kirjutanud midagi, mis sellega võistelda suudaks.” – The Guardian
Märksõnad:
Rahva Raamat AS
ameerika
ilukirjandus
romaanid
dokumentaalkirjandus
kriminaalromaanid
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Külmavereliselt, Truman Capote, Rahva Raamat AS 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Kurt Vonnegut, Tapamaja, korpus viis ehk Laste ristisõda. Sunnitud tants surmaga,
Eesti Raamat, 1971, hind: 9,00 eurot
Ivan Turgenev, Aadlipesa,
Eesti Raamat, 1983, hind: 2,00 eurot
William Golding, Kärbeste jumal. Mereristsed,
Eesti Raamat, 1989, hind: 9,00 eurot
Kurt Vonnegut, Tšempionide eine,
Eesti Raamat, 1978, hind: 3,50 eurot
Jaclyn Reding. Toimetanud Ragna Malm, Valge rüütel,
Odamees, 2001, hind: 7,00 eurot
George Orwell, Pariisi ja Londoni heidikud,
KRK, 1995, hind: 5,00 eurot
Jane Austen, Emma,
Wordsworth Classics, hind: 4,00 eurot
Nikolai Ostrovski, Kuidas karastus teras,
Eesti Raamat, 1966, hind: 5,50 eurot
Väino Linna, Siin põhjatähe all 1,
Eesti Raamat, 1965, hind: 5,00 eurot
Hermann Hesse, Klaaspärlimäng,
Eesti Raamat, 1976, hind: 12,00 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 6834 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!