Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Akadeemilised mõtisklusedAutor(id): Jüri Engelbrecht
Kujundaja: Kaljo Põllu
Kirjastus: Ilmamaa
Linn:
Aasta: 2017
Originaalkeel:
ISBN: 9789985776001
Lehekülgi: 448
Sari: Eesti Mõttelugu 133
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 200x140
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Jüri Engelbrechti (s. 1939) nimi ei ole tuntud mitte ainult Eesti teadusringkondades, vaid ta on teinud ka silmapaistvat rahvusvahelist karjääri. Teadusele pühendunud inimesena on ta alati tähtsaks pidanud oma tegevuse kirjalikku jäädvustamist ja on elu jooksul avaldanud palju artikleid ja raamatuid. “Eesti mõtteloo” sarja kogumikku on Engelbrecht valinud kõige olulisemad kirjatööd, mis kirjeldavad ühe eesti teadlase elu ja toimetamisi kodumaal ning mujal maailmas.
Käesolev teos on jaotatud viieks osaks: “Teadusest” räägib teaduskultuurist ja teadusmõttest. “Akadeemiatest” on põhjalik ülevaade tööst Eesti Teaduste Akadeemia presidendina ning Euroopa akadeemiate ühenduse ALLEA struktuurist ja tegevuse eesmärkidest, lisaks akadeemiate positsioonist ühiskonnas. “Oma tegemistest”
tutvustab populaarses vormis akadeemiku uurimisteemasid (mittelineaarne dünaamika ja komplekssüsteemid). “Reisipildid” maalib pilte kohtadest maailmas, mis on Engelbrechtile millegipärast eriti südamelähedaseks saanud. “Mõtetest” avab autori sisemaailma, sisaldades väljavõtteid mõttepäevikust ning intervjuud iseendaga.
Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital.
Eesti mõttelugu
Ilmamaa
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Akadeemilised mõtisklused, Jüri Engelbrecht, Ilmamaa 2017Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Vladimir Truhhanovski, Winston Churchill. Poliitiline elulugu,
Eesti Raamat, 1982, hind: 2,50 eurot
Endel Nirk, Teeline ja tähed. Eurooplase Karl Ristikivi elu,
Eesti Raamat, 1991, hind: 5,00 eurot
Koostanud Vello Jaska; eessõnad: Vello Jaska, Age Raa, Lauludest helisevad aastad. Tõrva meesansambli 40. aastapäeva juubeliraamat,
2008, hind: 6,00 eurot
Kalev Vapper, Maalt ja merelt,
Näo Kirik, 2015, hind: 4,00 eurot
Vardo Rumessen, Rudolf Tobias oma aja peeglis,
Kupar, 1995, hind: 5,00 eurot
Neil Strauss, The Dirt: Confessions of the Worlds Most Notorious Rock Band,
Dey Street Books, 2002, hind: 10,00 eurot
Juta Üts, Suure kuuse all,
EKSA, 2010, hind: 11,00 eurot
Heili Müüripeal, Pihlaksaare Leida. Leida Savi mälestuste järgi,
Olion, 1996, hind: 4,50 eurot
Lucas Delattre, Fritz Kolbe. Spioon kolmanda Reichi südames,
Olion, 2006, hind: 7,00 eurot
Sven Danell, Kuldrannake (mälestusi rannarootslastest),
Ilmamaa, 1999, hind: 17,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4350 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!