Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Laulmine iseendast ja teistest. Mõtteid tõlkivatest luuletajatest.Autor(id): Katre Talviste
Kujundaja: Kalle Paalits
Kirjastus: Tartu Ülikooli Kirjastus OÜ
Linn: Tartu
Aasta: 2013
Originaalkeel: eesti
ISBN: 9789949324729
Lehekülgi: 94
Sari: Kaasaegne mõte
Seisukord:
Mõõdud: 203x143x6 (mm)
Suurus: tavaformaadis ja pehmes köites raamat
Sisu:
«Katre Talviste on kuldsete kätega uurija – kõik, mida ta puudutab, tundub muutuvat teaduseks, kuid jääb siiski alati ka eluliseks. Tema kohta kehtib otseses mõttes Umberto Eco soovitus, et teadust tuleks teha nii, nagu kirjutataks põnevusjuttu või krimiromaani. Muhedas ja inimlähedases rütmis mõtiskleb autor tõlkimise tähtsusest nii Eesti luulemaastikul kui ka elus üldse. «Laulmine iseendast ja teistest» arutleb, kuidas mõista tõlkeid väikerahvaste kontekstis, kus ei tule arvestada mitte ainult sellega, et kodu- ja maailmakirjandus on tihedalt kokku põimunud, vaid ka sellega, et tõlkimine on midagi täiesti igapäevast, mis juhtub tihti kuidagi iseenesest ja märkamatult.
Tõlkimine on siin maal elamisega kaasnev paratamatus, see on kõikjal meie sees ja ümber – küllap veelgi loomulikum tegevus kui luuletamine. Millest ka tõdemus, et Eesti luuletaja on tõlkijana praktiline tegudeinimene, mitte tuulelipp – ta on läinud ja käinud ja maailmast ära toonud selle, mida talle on vaja, ja nüüd on see meil olemas, meie oma. Vaieldamatult. Edasi võib vaadata, mida me selle saagiga nüüd peale hakkame.
Katre Talviste kaitses 2007. aastal Pariisi 12. Ülikoolis (nüüd Université Paris-Est Créteil Val de Marne) doktorikraadi Charles Baudelaire'i tõlgetest ja tõlgendamisest Eestis ja jätkab oma teadustegevust Tartu ülikoolis. Ta on ajakirja Interlitteraria tegevtoimetaja ning kirjanduse õppematerjalide toimetaja kirjastuses Avita. Talviste on avaldanud mitmel pool artikleid prantsuse kirjanduse retseptsioonist Eestis ning tõlkinud prantsuse esseistikat, teiste seas Foucault', Baudelaire'i ja Voltaire'i tekste.»
Raamat on sarjast: Kaasaegne mõte.
Märksõnad:
luuletajad
tõlkijad
maailmakirjandus
luule
taidetõlge
tõlkimine
eesti keel
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Laulmine iseendast ja teistest. Mõtteid tõlkivatest luuletajatest., Katre Talviste, Tartu Ülikooli Kirjastus OÜ 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
koostanud ja toimetanud Livia Viitol, Igihaljas Vilde. Artikleid 2005-2009,
Eesti Kirjanduse Selts, 2009, hind: 14,00 eurot
Mihhail Lotman, Maria-Kristiina Lotman, Eesti silbilis-rõhulise rütmika jooni:neliktrohheus ja -jamb 19. sajandi teisel poolel ja 20. sajandi alguses,
EKSA, 2018, hind: 19,00 eurot
Maaja Hage, Kõnelema! Harjutusi suulise väljendusoskuse arendamiseks koos õpetuste ja soovitustega,
Koolibri, 1994, hind: 14,00 eurot
Argo Mund ja Ellen Uuspõld, Õpetusi ja harjutusi algajale keeletoimetajale,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2009, hind: 6,00 eurot
Mari Mets, Suhtlusvõrgustikud reaalajas: võru kõnekeele varieerumine kahes Võrumaa külas,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2010, hind: 10,00 eurot
Toimetanud Katrin Maiste, Mart Meri ja Raina Reiljan, Eesti keel ja kultuur maailmas III,
Eesti Instituut, 2009, hind: 4,00 eurot
peatoimetaja Marin Laak; koostajad ja toimetajad: Ene-Reet Soovik, Elle-Mari Talivee, Jason Finch, Anu Printsmann, Methis 2019/24. Kirjanduslikud linnauuringud,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2019, hind: 7,00 eurot
August Gailit. Kirjad Eesti Kirjanike Kooperatiivile,
Eesti Kirjandusmuuseum, 1999, hind: 6,00 eurot
Helmi Eller, Eestlased eksiilis,
Ilmamaa, 2022, hind: 14,00 eurot
Valmar Adams, Vene kirjandus, mu arm. Kirjandusteaduslikke artikleid ja esseesid,
Eesti Raamat, 1977, hind: 7,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1352 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!