Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Reisisiht Marss. Kosmoses elamise veidram poolAutor(id): Mary Roach
Kirjastus: Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel:
Tõlkija: Tanel Saimre
ISBN: 9789949464753
Lehekülgi: 336
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 210x147 mm
Suurus: tavaformaadis pehmete kaantega
Sisu:
#T038# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL
Curiosity on juba kohal, aga kuidas võiks jõuda Marsile inimene?
„Reisisiht Marss“ viib lugeja sürrealistlikule ja põnevale kosmosereisile, tutvuma astronaudi elu köögipoolega. Kosmosereisi suurim probleem pole mitte tehnika, vaid inimene ise: kuidas ta kaalutuse tingimuses magab, sööb, kuidas ennast peseb ja kuidas ta suudab elusalt, tervelt ja täie mõistuse juures Maale tagasi jõuda.
Kosmos on paik, kus puudub kõik eluks vajalik: õhk, raskusjõud, soe dušš, värske toidukraam, privaatsus ja õlu. Kui paljust suudab inimene loobuda? Kui palju jaburusi suudab ta taluda? Mis juhtub, kui sa ei saa terve aasta kõndida ja pead selle asemel mitu kuud elama tillukeses metallkarbis? Kas seks kaaluta olekus pakub mingitki lõbu? Mis juhtub, kui oksendad kosmoses hõljudes oma kiivrisse? Kõike seda valgustab autor mõnusa huumori ja lõputu uudishimuga ning kus võimalik, astub ka ise katsejänese rolli.
Raamatu autor Mary Roach teeb kaastööd ajakirjadele National Geographic, New Scientist, Wired, The New York Times Magazine jt ning ka tema eelmised populaarteaduslikud raamatud „Stiff“, Spook“ ja „Bonk“ on olnud ülimenukad.
Hind:
8,00 EURTeema
Esseistika, dokumentalistika alla viimati lisatud:
Hasso Krulli mõistatus,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2019, hind: 6,00 eurot
Jaan Lattik. Koostanud Hando Runnel, Õhtu ajal on valgus,
Ilmamaa, 2013, hind: 12,90 eurot
Andreas W., Gatlingi kuulipilduja,
Jumalikud Ilmutused, 2008, hind: 4,00 eurot
Sandra Jõgeva, Avalikud ja salajased märkmed,
Kirjastus Koobakene, 2018, hind: 19,00 eurot
Sami Lotila, Tartu kevad 1996 ehk Siirderiigi zombie´d,
Massimedia, 2014, hind: 6,00 eurot
Hasso Krulli mõistatus,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2019, hind: 9,00 eurot
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ; koostanud ja toimetanud Aare Pilv, Jalutuskäigud ja kohvijoomised. Kõnelusi Madis Kõivust,
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2020, hind: 16,00 eurot
Jüri Kolk, Argitraagikaid ja teisi artikleid. Artikleid aastatest 2010-2020,
EKSA, 2021, hind: 13,00 eurot
Jaan Tätte, Vaikuse hääl,
Pilgrim, 2014, hind: 13,00 eurot
Uku Masing, Gunnar Aarma, Elmar Salumaa, Ilmar Soomere, Vigala Sass, Einar Laigna. Koostanud: Ingvar Luhaäär, Kuldne kroon Eesti lipul. Intervjuuderaamat,
Olion, 1992, hind: 8,00 eurot
Esseistika, dokumentalistika all on 716 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!