Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
VanglasAutor(id): Mihhail Hodorkovski
Kirjastus: Ajakirjade Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2015
Originaalkeel:
Tõlkija: Sabina Trankmann
ISBN: 9789949390687
Lehekülgi: 132
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned pisut kulunud, sisu korras
Mõõdud: 210x135
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Kümne vanglas veedetud aasta jooksul kohtus Mihhail Hodorkovski paljude inimestega. Mõned neist ühiskonna jaoks justkui „kadunudˮ inimestest ei olnud isiksustena kaugeltki mitte „kadunudˮ ning demonstreerisid mehisust ka äärmiselt rasketes vanglatingimustes. Vaatamata sellele, kas neid ähvardas uus vanglakaristus, kartser või nuga, leidsid nad endas jõudu seista oma moraalsete väärtuste eest, oma tõe eest, selle eest, mis oli nende kujutlustes õiglane. Nende inimeste väärtustesse võib suhtuda erinevalt, ent kui inimene on valmis oma põhimõtete eest kannatama, tõeliselt kannatama, on see austusväärne.
Vangla on ekstreemne koht ning selgitab näitlikult, mida üks või teine inimene väärt on. Mihhail Hodorkovski jutustused ei ole lihtsalt raske saatusega inimeste lood. See raamat räägib vene ühiskonnast ning selle väärtustest, inimeste nõrkusest ja vastupidavusest, alatusest ja aususest.
Märksõnad:
Ajakirjade Kirjastus
Hodorkovski, Mihhail, 1963-
vanglad
vangid
Venemaa
mälestused
Тюремные люди. Eesti keeles
Hind:
13,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Primo Levi, Kas see on inimene,
Varrak, 2019, hind: 15,00 eurot
Madis Jürgen, Kõik puha omad joped,
Eesti Ekspressi Kirjastus, 2009, hind: 12,00 eurot
Maureen Callahan, Lady Gaga,
Otava, 2010, hind: 5,00 eurot
Toomas Kall, Rüütel rahva keeles ja meeles,
Varrak, 2006, hind: 10,00 eurot
Madis Jürgen, Rindeoperaator Ivar Heinmaa. kus põrgus sa jälle käisid!?,
Pilgrim, 2014, hind: 3,50 eurot
Voldemar Kures; toimetanud Katre Ligi, Seitsme lukuga suletud raamat. III köide (Voldemar Kurese päevaraamat aastatest 1953-1954 ja valik artikleid),
Ilmamaa, 2007, hind: 12,00 eurot
Koostanud Kersti Karu, Skulptor Lembit Paluteder,
Osula Põhikool, 2003, hind: 4,00 eurot
Sven Danell, Kuldrannake (mälestusi rannarootslastest),
Ilmamaa, 1999, hind: 8,00 eurot
John Jobling, U2: Ühe rokkbändi lugu,
Tänapäev, 2015, hind: 25,00 eurot
Koostanud Vaino Kallas, Eesti koolipoisid Teises maailmasõjas 2,
Eesti Lennuväepoiste Klubi, 2000, hind: 15,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4321 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!