Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri:
Rütm, elu ja looming. Valitud osiAutor(id): Nikolai Pärna
Kirjastus: Perioodika
Linn: Tallinn
Aasta: 1978
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: Toivo Orav
Lehekülgi: 96
Sari: Loomingu Raamatukogu 50-51
Seisukord: kaaned kohati kulunud ja seljalt pisut katki, sisu korras
Mõõdud: 123 × 195 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Ajal, mil käesolev raamatuke maailmavalgust näeb, tähistab teaduslik avalikkus väljapaistva nõukogude füsioloogi Nikolai Pärna 100. sünniaastapäeva. Sündmuse raskuskese langeb Leningradi Riiklikule Ülikoolile, millega oli seotud Pärna teadustee algus ja kus ta hiljem töötas ning õpetas.
Eesti keeles ei ole ilmunud Pärna töid, kuigi ta teaduslik ning populaarteaduslik pärand on varasele surmale vaatamata soliidne.
Popularisaatorina on Pärna omapärane – kõik tema populaarteaduslikud raamatud on pigem filosoofilised arutelud. Ta ei vahenda lugejale teadmisi, vaid arendab ja avab neid, arutab lugeja kui võrdsega, teeb seda heal kirjanduslikul tasemel, köitvalt, kuid mitte peale sundides oma seisukohti, veendes, kuid mitte dotseerides. Sellised raamatud on «Elusa keha ehitajad», «Uni ja selle tähtsus», postuumselt ilmunud «Toitumine ja elu» ning eriti Pärna kahtlematult parim töö «Rütm, elu ja looming» (venekeelne postuumne väljaanne 1925, saksakeelne 1923).
Nikolai Pärna pärand kuulub elu rütmilisuse nähtuste uurimise kullafondi. Faktilise materjali hulgalt ja mitmepalgelisuselt ning eriti uurimismeetodite mitmekülgsuselt ületab see isegi biorütmide klassiku W. Fliessi töid.
Tõlkija
Raamat on sarjast: Loomingu Raamatukogu 1978 Nr. 50-51
Hind:
4,00 EURTeema
Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) alla viimati lisatud:
Virginia Woolf, Oma tuba,
Kultuurileht, 2021, hind: 15,00 eurot
Arvo Valton, Kaheksa jaapanlannat,
Perioodika, 1968, hind: 5,00 eurot
J. Randvere, Ruth,
Perioodika, 1980, hind: 4,00 eurot
Alain Alain Besançon, Sajandi õnnetus,
Perioodika, 2001, hind: 3,00 eurot
Andrus Kasemaa, Vanapoiss,
Kultuurileht, 2019, hind: 5,00 eurot
Arvo Valton, Õukondlik mäng,
Perioodika, 1972, hind: 1,50 eurot
Gabriel Zaid, Liiga palju raamatuid,
Kultuurileht, 2011, hind: 9,00 eurot
August Strindberg. Toimetanud ja järelsõna rootsikeelsest käsikirjast lühendatult tõlkinud Anu Saluäär-Kall, Üksi,
Kultuurileht, 2012, hind: 4,00 eurot
Italo Calvino, Olematu rüütel,
Perioodika, 1964, hind: 4,00 eurot
Milan Kundera; järelsõna autor Jiří Opelík, Veidrad armastuslood. Jutud,
Kultuurileht/Loomingu Raamatukogu, 2020, hind: 15,00 eurot
Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) all on 1704 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!