Eesti majanduse teataja 10 Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

Ostukorv on tühi

Teema: Majandus, poliitika
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta: 2001
Originaalkeel:
ISBN: 14064499
Lehekülgi: 80

Seisukord: kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega

Sisu:
kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja

Eesti majanduskroonika: III kvartal 2001

Valik olulisi andmeid, lühisõnumeid ja -uudiseid Eesti majanduselust käesoleva aasta kolmandas kvartalis.

Optimism majanduse väljavaadete suhtes kahaneb

Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna juhataja Ilmar Lepik analüüsib väliskeskkonna mõjusid Eesti majandusele, mis lähtuvad peamiselt Põhjamaadest ehk Soomest ja Rootsist kui Eesti peamistest välismajanduspartneritest, kes omakorda sõltuvad USA ja Euroopa Liidu arengust.

Artiklile on lisatud Eesti olulisemad majandusnäitajad 1995. – 2001. a I poolaastal.

Välismaistest otseinvesteeringutest maailmas ja Eestis

ÜRO kaubandus- ja arengukonverentsi 18. septembril avalikustatud aastaväljaanne World Investment Report 2001 annab ülevaate välismaiste otseinvesteeringute voogudest ja trendidest maailmas möödunud aastal. Otseinvesteeringutelt ühe elaniku kohta oli Eesti 2000. aastal Kesk- ja Ida-Euroopas Tšehhi järel teisel kohal 286 USDga.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Välisinvesteeringute Agentuuri direktor Andrus Viirg tutvustab aastaraamatu andmestiku põhjal, mis toimub meil ja mujal ning mis on kavas tema juhitaval agentuuril.

Eesti ettevõtete kogemused Ameerika Ühendriikide turul

Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse õppetool koos Eesti Washingtoni suursaatkonnaga viisid selle aasta kevadel läbi küsitluse USAsse eksportivate Eesti ettevõtjate hulgas. Uuringu andmetest lähtudes analüüsivad Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane ja ülikooli majandusteaduskonna magistrand Angelika Leisalu Eesti eksportööride seniseid kogemusi Ameerika Ühendriikide turul. Eesti eksport USAsse on pidevalt kasvanud. Praegu ekspordib sinna oma toodangut umbes 250 meie ettevõtet. Autorid viivad lugeja kurssi, milliste probleemidega USA turul tegutsedes tuleb kokku puutuda.

Maailma Kaubandusorganisatsioon laieneb

Välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna mitmepoolsete suhete büroo direktor Jana Vanaveski annab ülevaate Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) lepingutest, mis sätestavad mitmepoolse kaubandusüsteemi reeglite raamistiku. Nüüdseks reguleerib see juba umbes 90% maailma kaupade ja teenuste kaubandusest. Autor tutvustab pikemalt Eestile oluliste kaubanduspartnerite – Venemaa ja Ukraina – WTOga ühinemisprotsessi ning peatub ka Hiina ja Taiwani edukalt lõppenud läbirääkimistel WTOga ühinemise tingimuste üle.

Tallinna Maailmakaubanduskeskus areneb edasi

Käesoleva aasta 6. septembril avati Tallinna Maailmakaubanduskeskuse ( WTC Tallinn, eestikeelne lühend TMMK) uus äri- ja büroohoone Narva maanteel. Linda Järve intervjuu WTC Tallinna juhatuse esimehe Aivar Rauamiga annab ülevaate TMKK arengust alates 1994. aastast. WTC Tallinn on välja arendatud omavahendite ja Eesti pankade toel. Ajavahemikul 1994-2001 on selleks investeeritud 200 miljonit krooni. Ainult Eesti erakapitaliga rajatud, üle 300 äriteenuse pakkuv TMKK on kõige suurem maailmakaubanduskeskus Baltimaades.

Kaubandusläbirääkimistel arvestame eelkõige Eesti ettevõtjate huve

Eesti ja Euroopa Liidu kaubandusläbirääkimised põllumajandussaaduste üle toimuvad kolmes grupis (baaspõllumajandussaadused, töödeldud tooted, kala ja kalasaadused). Põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup selgitab lähemalt, milliste toodete osas on muudatused juba jõustunud ning millisesse etappi on jõudnud läbirääkimised järgmiste tootegruppide üle.

Lisast saab teada, millised on Euroopa Liidu poolt Eesti päritoluga töödeldud toodetele eraldatud kvoodid ekspordiks Euroopa Liitu soodustariifiga.

SAPARD – maaelu toetus

Tänavu käivitus SAPARDi programm, mille ettevalmistused algasid juba 1999. aastal. Sellel aastal läks käiku neli meedet, lähiaastail lisandub neile veel neli. SAPARD on mõeldud peamiselt maapiirkonnas tegutsevatele füüsilisest isikust ettevõtjatele ja äriühingutele, kus riigi osalus ei ületa 25%. Igal meetmel on oma sihtgrupp. SAPARDi raames on planeeritud kasutada toetussummasid kokku 1,777 miljardi krooni ulatuses. Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõiv annab üksikasjaliku ülevaate, milliseid toetusi on võimalik edaspidi taotleda ja kuidas seda tuleb teha.

Artiklile on lisatud ka maaelu ja põllumajandusturu arendamise ja korraldamisega seonduvate õigusaktide loetelu.

Finantsjuhtimise meetodid ka raamatupidamisstandarditesse

Viimase paari aasta jooksul on uued rahvusvahelised raamatupidamisstandardid toonud raamatupidamisse finantsjuhtimises juba aastaid kasutusel olnud meetodid. Nendest võiks nimetada eelkõige rahavoogude diskonteerimise kaudu varade väärtuse leidmist ja turuväärtuse laialdasemat kasutamist. KPMG Estonia analüütik Kaur Andresson annab lühiülevaate rahvusvahelistest raamatupidamisstandarditest, milles kasutatakse õiglast väärtust ja varade hindamist rahavoogude diskonteerimise meetodil.

Tähtsamad õigusaktid

Mahepõllumajandusliku tootmise toetuse saamiseks esitatavad nõuded ning toetuse taotlemise ja taotluse menetlemise kord
Õigusvastaselt võõrandatud maa maksustamishinnad
Keskkonnakaitsele suunatud riigiabi andmise eritingimused
Tulumaksu- ja sostiaalmaksu seaduste rakendusaktid
Koondumise osaliste käibe arvutamise juhend
Töötuskindlustuse seadus
Väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seadus (terviktekst)

Hind: 1,50 EUR
Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud