Eesti majanduse teataja 11 Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

Ostukorv on tühi

Teema: Majandus, poliitika
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta: 2001
Originaalkeel:
ISBN: 14064499
Lehekülgi: 96

Seisukord: kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega

Sisu:
kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja

Eesti konkurentsivõimest

Lausanne`is asuv International Institute for Management Development (IMD) andis Eesti rahvusvahelisele konkurentsivõimele 49 vaadeldud riigi hulgas 22. koha. Leev Kuum Eesti Konjunktuuriinstituudist analüüsib Eesti konkurentsivõimet majanduse seisundist, valitsuse töö tõhususest, äritegevuse efektiivsusest ja riigi infrastruktuurist lähtudes. Lisatud on tabel riikide positsioonist konkurentsivõime faktorite lõikes 2001. aaastal.

Lepingute ja lepinguväliste kohustuste seaduse lähtekohad

Käesoleva aasta 26. septembril võttis Riigikogu vastu lepingute ja lepinguväliste kohustuste seaduse – LLKSi (esialgselt võlaõigusseadus). Seaduse välja töötanud töögrupi juht, vandeadvokaat Villu Kõve käsitleb LLKSi ettevalmistustööd, seaduse allikaid, süsteemi, struktuuri ja põhiprintsiipe. LLKS põhineb klassikalisel Mandri-Euroopa võlaõiguse süsteemil: eristatakse ühelt poolt lepinguid ja lepinguväliseid võlasuhteid, teiselt poolt aga üldsätteid kõigile võlasuhetele ja erisätteid konkreetsetele võlasuhetele. LLKSi eesmärk on luua võimalikult ühtsed regulatsioonid kogu võlaõiguse valdkonnas, hõlmates ka näiteks üürilepingu ja kindlustuslepingu sätteid.

Frantsiis avardab turgu

Patendivolinik Ott Moorlat annab ülevaate viimase 50 aastaga väga levinud äritegevuse viisist – frantsiisist, mida kasutatakse oma toodete ja teenuste turu laiendamiseks. Tabelitena on lisatud frantsiisi areng Soomes aastatel 1999-2000 ning Ameerika Ühendriikides tuntud toitlustusbrändide Eestis registreeritud kaubamärgid.

Pensionireform: kas, miks ja kuidas?

2002. aastal käivitub Eestis nn teine pensionisammas – kohustuslik kogumispension. Sellega on loodud eeldus uuele pensionikorraldusele. Eestis on toimiv riikliku pensioni (nn esimene pensionisammas) ja vabatahtliku kogumispensioni süsteem (nn kolmas pensionisammas).

Hansapanga Kindlustuse juhatuse esimees Priit Potisepp annab ülevaate juba toimivast vabatahtliku kogumispensioni süsteemist ja selgitab põhjalikult, kuidas kohustuslikku kogumispensioni hakatakse rakendama. Näidete põhjal tutvustatakse säästude väärtust kümnete aastate pärast ning lisapensioni suurust.

Euroopas euro, Eestis kroon

Euro pangatähed ja mündid tulevad käibele 1. jaanuaril 2002. Mida see Eesti jaoks tähendab? Eesti pangaklientidel – nii ettevõtetel kui ka eraisikutel – tuleb arvestada, et senised Saksa ja Soome marga kontod lähevad ümberkonverteerimisele, samuti kõigi muude eurotsooni riikide rahvusvaluutade kontod. Ülevaates on toodud eurotsooni kuuluvate ELi liikmesriikide valuutakursid euro suhtes. Euro sularaha on Eestis saadaval alates 2. jaanuarist 2002.

Rahvusvaheline dokumendisuhtlus läheb lihtsamaks

1.oktoobril jõustus Eesti suhtes välisriigi avalike dokumentide legaliseerimise nõude tühistamise Haagi konventsioon, mille eesmärk on lihtsustada rahvusvahelist dokumendisuhtlust. Eestis väljastavad tunnistusi (apostille) haridusministeerium, justiitministeerium, siseministeerium, sotsiaalministeerium ja välisministeerium. Loetletud on konventsiooniga ühinenud 74 riiki.

Tähtsamad õigusaktid

Kogumispensionide seadus
Riigivastutuse seadus
Kriminaalkoodeks (väljavõte aktualiseeritud terviktekstist)
Konkurentsiseaduse rakendusakte
Liikluskindlustuse varakahju ja isikukahju hüvitamise piirmäärad
Väljaveetava mahepõllumajandusele viitavalt märgistatud põllumajandussaaduste või -toote tunnistuse sisu- ja vorminõuded ning tunnistuse väljaandmise kord
Tulumaksuseaduse, alkoholiseaduse, tolliseaduse ja erastamisseaduse rakendusakte
Lepingute ja lepinguväliste kohustuste seaduse ja selle rakendusseaduse avaldame lähiajal.

Hind: 1,50 EUR
Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2001 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud