Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
Aeg on sellineAutor(id): Peep Ehasalu
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789949505791
Lehekülgi: 208
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud
Mõõdud: 200x130 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 159
Üheksa novelli inimestest meie ümber. Me tunneme neid, võib-olla teame neist isegi mõnda lugu. Parimad püüdlused viivad alati kuhugi, kuid mitte tingimata parimate tulemusteni. Kes mõistab kohut? Kes annab hinnanguid? Autor elab oma tegelastele kaasa, kuid kohtumõistmise jätab lugejatele.
Peep Ehasalu (s. 1966) on varem avaldanud pseudonüümi Pärtel Ekman all kaks ajaviiteromaani: „Murtud truudus” (2000) ja „Unikiri” (2002) ning koos pojaga lasteraamatud „Väikeste rüütlite õhtujutt” (2006), „Kõik kanged mehed” (2008) ja „Ajahädaliste jõulud” (2012).
Iga novell on loetav eraldi, kuid koos moodustub neist sünergia, mis on novellikogude puhul tervitatav nähtus. Kui vilunud novellistide puhul kipume seda pidama elementaarseks, siis seda toredam on näha, et Ehasalu on suutnud säärase tervikutunde luua juba oma esimeses kogumikus. Tõeline nauding on tõdeda, et autori kreedo, mõte siduda iga lugu ühega Piibli kümnest käsust, kandub edasi ka lugude stiili – autor mõistab, et õige sisu vajab vastavat vormi ja vastupidi. – Peeter Helme
Hind:
11,00 EURTeema
Ilukirjandus: eesti kirjandus alla viimati lisatud:
Marje Ernits, Hoia mu kätt,
Tormikiri, 2008, hind: 9,00 eurot
Rein Põder, Kivitok. Ühe põgeneja lugu,
Eesti Raamat, 2017, hind: 4,50 eurot
Mati Unt, Must mootorrattur,
Eesti Raamat, 1976, hind: 8,00 eurot
Argo Järve, Elamata elud,
2017, hind: 4,00 eurot
Tuule Lind; toimetanud Tiia Penjam, Liivakella helinal,
Tänapäev, 2017, hind: 4,00 eurot
Andrus Kivirähk, Rehepapp ehk November,
Varrak, 2000, hind: 18,00 eurot
Herman Sergo, Näkimadalad I-III,
Eesti Raamat, 1984, hind: 13,00 eurot
Valmar Adams, Õhtune valgus,
Eesti Raamat, 1982, hind: 5,00 eurot
Kati Murutar, Naisena sündinud,
Persona, 1992, hind: 7,00 eurot
Herbert Salu, Talvepaleest Lubjasaarele. Romaan Johann Kölerist,
Eesti Raamat, 1995, hind: 6,00 eurot
Ilukirjandus: eesti kirjandus all on 4353 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!