Teema: Laste- ja noortekirjandus: välisautorid
Pealkiri:
Vabahärra von Münchhauseni imepärased reisid ja seiklusedAutor(id): Gottfried August Bürger
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1974
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Mati Unt
Lehekülgi: 104
Seisukord: kaaned pisut kulunud, sisu korras
Mõõdud: 150 × 208 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
#T236# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.
Sõitsin ratsa, mis on mõnusaim viis reisimiseks, kui ainult ratsanikul ja ratsul natuke veab. Nii ei ole riski mõne viisaka postijaamaülemaga kahevõitlusesse sattuda ega tarvitse karta, et janune postipoiss sind igasse teeäärsesse kõrtsi tirib. Riides olin üsna kergelt, ja see hakkas mulle muret tegema seda enam, mida kaugemale kirdesse ma jõudsin.
Te võite nüüd ette kujutada, kuidas pidi ennast niisuguses karmis kliimas tundma too vaene vanamees, kelle leidsin ühel Poola lagendikul vinge kirdetuule käes abitult ja värisedes lamamas ja kellel polnud peaaegu millegagi oma paljast ihu katta.
Mul hakkas vaesekesest hirmsasti kahju. Ehkki mul endal juba süda rinnus jäätus, laotasin oma reisimantli talle peale. Äkki kostis taevast hääl, mis mu heateo ülimalt kõrgeks kiitis, hüüdes: «Võtku mind kurat, mu poeg, kui ma selle sulle tasumata jätan.»
Ma ei teinud sellest eriti välja ning ratsutasin edasi, seni kui öö ja pimedus mu peale langesid. Kuskil polnud ühtki küla kuulda ega näha. Kogu maa magas lume peidus ja ma ei teadnud teed ega rada. Ratsutamisest väsinud, ronisin viimaks sadulast maha ja sidusin oma hobuse lume seest väljaulatuva teravaotsalise puutüüka külge. Kindluse mõttes torkasin püstolid kaenla alla, heitsin samasse lähedale lumme pikali ning uinusin sellesse surmaunne, et ärkasin alles päise päeva ajal.
Münchhauseni lood
Münchauseni lood
Hind:
4,00 EURTeema
Laste- ja noortekirjandus alla viimati lisatud:
Anders Jacobsson, Sören Olsson, Sune ja must mees,
Hotger, 2004, hind: 10,00 eurot
Friedebert Tuglas, Väike Illimar. Ühe lapsepõlve lugu,
Eesti Raamat, 1980, hind: 7,00 eurot
Kari Hotakainen, Lasteraamat,
Tänapäev, 2001, hind: 6,00 eurot
Ira Lember, Fantastiline tüdruk (jutustus),
Koolibri, 1994, hind: 8,00 eurot
Siiri Pärkson, Missis Veiderval,
Kentaur, 2005, hind: 4,50 eurot
Lehte Hainsalu, 10 kooki,
Perioodika, 1990, hind: 8,00 eurot
Leelo Tungal, Vampiir ja pioneer,
Koolibri, 1993, hind: 3,50 eurot
Wilfried Carstens, Loomad jutustavad 365 õhtujuttu,
Kirilille Kirjastus, 2004, hind: 8,00 eurot
Aavo Lind, Sada vakka tarkuseteri. Nuputamist matemaatikast,
Koolibri, 1991, hind: 4,00 eurot
Aavo Lind, Nupula. Matemaatika ja füüsika ülesandeid keskmisele koolieale,
Valgus, 1988, hind: 4,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus all on 14844 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!