Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Rahvaluule välipraktikaAutor(id): Udo Kolk, Eduard Laugaste
Kirjastus: Tartu Riiklik Ülikool
Linn: Tartu
Aasta: 1963
Originaalkeel:
Lehekülgi: 128
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 140 × 200 mm
Suurus: tavaformaat, pehme köide
Sisu:
Antikvariaat:
TRÜ eesti kirjanduse ja rahvaluule kateedri töökavas on koostada metoodiline käsiraamat «Praktilised tööd rahvaluule alalt».
Käesolev brošüür on koostamisele võetud käsiraamatu üks peatükk. Selle väljaandmine esijärjekorras on tingitud vajadusest raamat suvisele menetluspraktikale siirdujale juba nüüd kätte anda.
Rahvaluule kogumine on teaduslik töö. Siin peab teadma, mida ja kuidas koguma. Peab teadma, keda uurimisobjektiks valida, mida temalt küsida ning mida kirja panna, kuidas saadud andmeid kontrollida ning millised andmed juurde lisada.
Sisu:
Rahvaluule kogumise metoodika
Nõuded üksikute liikide kohta
Rahvalaulud
Rahvajutud
Rahvaluule lühivormid
Märksõnad:
folkloristika
rahvaluule
rahvapärimuse kogumine
välitööd
õppematerjalid
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Rahvaluule välipraktika, Udo Kolk, Eduard Laugaste, Tartu Riiklik Ülikool 1963Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Aivar Kull, Kull ja kiri,
Ilmamaa, 2015, hind: 8,00 eurot
Koostanud Vaime Kabur ja Osvald Kivi, Eesti kirjandus, kirjandusteadus ja kriitika 1963-1966. Bibliograafia,
Eesti Raamat, 1968, hind: 4,00 eurot
Koostanud Vaime Kabur ja Osvald Kivi, Eesti kirjandus, kirjandusteadus ja kriitika 1959-1962. Bibliograafia,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 4,00 eurot
Toimetanud Rudolf Karelson, Eesti kirjakeele seletussõnaraamat. II köide, 3. vihik, kollitama-kunstliblikas,
Eesti Keele Instituut, 1992, hind: 3,50 eurot
Toimetanud Rudolf Karelson ja Valve Kullus, Eesti kirjakeele seletussõnaraamat. V köide, 4. vihik, sulg-žüriivaba,
Eesti Keele Sihtasutus, 2000, hind: 3,50 eurot
Reet Neithal; draamaterminid: Lehte Tavel, Mis on mis kirjanduses. Kirjandusterminite leksikon keskkoolile,
Koolibri, 1999, hind: 15,00 eurot
Teoreetiline keeleteadus Eestis II,
TÜ Kirjastus, 2006, hind: 4,00 eurot
koostaja-toimetaja Helve Hennoste, Tekstist tekstini 2019. Lugemine ja kirjutamine,
Argo, 2018, hind: 4,00 eurot
Maarja Vaino, Mati Undi hämaruse poeetika,
EKSA, 2019, hind: 13,00 eurot
Jan Kaus, The World of Estonian Literature,
Eesti Instituut, 2011, hind: 5,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1341 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!