Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Rahvas, kes hakkas vastu. Euroopa Liidu suursaadikuna Ukrainas 2019–2023Autor(id): Matti Maasikas
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel:
ISBN: 9789985361634
Lehekülgi: 376
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 230x150
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
See raamat on harukordne kirjeldus Ukrainast, Eesti lugejale nii lähedaseks saanud ja samas ikka veel pisut müstilisest maast. Autoril on Euroopa Liidu suursaadikuna olnud võimalus mõjutada isiklikult meie aja tähtsaimat geopoliitilist protsessi, Ukraina lõplikku pöördumist idast läände, tehes seda koos Volodõmõr Zelenskõi, Ursula von der Leyeni, Dmõtro Kuleba ja teiste meie aja Euroopa suurkujudega, kellest ta raamatus nõtke sulega portreid maalib. Venemaa täiemahulise sõja algust tunnistas autor Kiievis, need leheküljed kuuluvad raamatu kaasakiskuvaimate hulka. Diplomaatia maailmast, sealhulgas Euroopa Liidu omast, õpib huviline siit samuti palju. Ent kõige olulisem on selles raamatus Eesti lugejat arvestav eesti autori maalitud pilt Ukrainast, ta ajaloost, identiteedist ja muidugi ta alistumatust rahvast.
Matti Maasikas (snd 1967) on ajaloolase haridusega Eesti diplomaat ja riigiametnik. 1999–2001 oli ta peaminister Mart Laari büroo juhataja, 2001–2005 Eesti suursaadik Soomes, 2005–2008 välisministeeriumi kantsler. 2009–2011 töötas eri ametikohtadel Euroopa Komisjonis, nõustades president José Manuel Barrosot ja laienemisvolinik Olli Rehni. 2011–2016 esindas suursaadikuna Eestit Euroopa Liidu juures. 2016–2019 koordineeris välisministeeriumis Eesti EL-i eesistumist, esindades EL-i nõukogu teiste EL-i institutsioonide juures ja juhatades EL-i üldasjade nõukogu. 2019. aastal sai Maasikast Euroopa Liidu suursaadik Ukrainas, millises ametis tunnistas Venemaa täiemahulise sõja algust ja töötas kaasa Ukraina saamisele EL-i kandidaatriigiks. Alates 2023. aastast töötab EL-i ühtses välisteenistuses Brüsselis.
„Mäletan siiani 9. aprilli õhtut aastal 2022, kui Matti tuli kokkupandava rattaga mööda tühja Hreštšatikut. Nagu oleksid rändlinnud pika talve järel koju jõudnud. Matti oli esimene pääsuke, esimene märk sellest, et kõige hullem oli Kiievis läbi. Loo kirjutamiseks on parim ja usaldusväärseim otseallikas ehk see, mida ise pealt oled näinud. Raamatu peamine väärtus on see, et meil oli Ukraina sõjas ja Ukraina poliitikas pealtnägija, kes jälgis kõike maksimaalselt lähivaates ning pani selle inimlikult ja professionaalselt kirja.”
– Jaanus Piirsalu, ajakirjanik
„Põimides isiklikke kogemusi ja emotsioone rohkete faktidega, kirjeldab Matti Maasikas kaasahaaravalt oma tööd suursaadikuna ajal, mil leidsid aset Ukraina ja kogu Euroopa jaoks murrangulised sündmused. Ühtlasi annab ta detailse sissevaate sellesse, kuidas töötab EL-i kui rahvusvahelises poliitikas ainulaadse moodustise diplomaatia ja kuidas see täiemahulise sõja ajal arenes. Matti on töötanud selles keerulises keskkonnas muljetavaldava professionaalsuse ja pühendumusega. Eesti kuulub selle raamatu loos loomulikul moel Euroopa diplomaatia tuumikusse.”
– Kristi Raik, välispoliitikaekspert
„Selle raamatu muudab täiesti eriliseks asjaolu, et see on kirjutatud vahetu osaleja poolt ja eesti keeles sündmustest, mis on meie oleviku ja tuleviku vaates määrava tähendusega. Diplomaadid ei kirjuta liiga sageli oma tegemistest pikemalt. Matti on erand, tõestades tänu poliitikataibule ja kogemusele ning hästiloetavale esitusele, et välispoliitikast on võimalik kirjutada arusaadavalt, asjalikult ja kaasahaaravalt.
Pealkiri ütleb ära kõige olulisema – see räägib Ukraina rahvast, kes just tervikuna astus vastu agressorile. Me näeme väga lähedast vaadet Ukraina vastupanu korraldamisest ja rahvusvahelise toetuse kujundamisest. See on erakordselt kasulik teos mõistmaks, mida Venemaa agressioon Ukraina rahvalt tegelikult nõudnud on, mida see rahvas taluma on pidanud ja ikka taluma peab.”
– Rainer Saks, julgeolekuekspert
Märksõnad:
Varrak
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Rahvas, kes hakkas vastu. Euroopa Liidu suursaadikuna Ukrainas 2019–2023, Matti Maasikas, Varrak 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Rosalie David, Religioon ja maagia Vana-Egiptuses,
Tänapäev, 2005, hind: 30,00 eurot
John Keegan, Teine Maailmasõda,
Varrak, 2004, hind: 25,00 eurot
Robert Bauval ja Adrian Gilbert, Orioni mõistatus. Püramiidide saladuste lahtimõtestamine. Revolutsiooniline avastus, mis muudab ajalugu,
Sinisukk, 2003, hind: 28,00 eurot
Olivier Blanc, Armastus Pariisis Louis XVI ajal,
Kunst, 2006, hind: 15,00 eurot
Peter James ja Nick Thorpe, Muistsed leiutised,
Olion, 2001, hind: 25,00 eurot
Eduard Laaman, Jutustusi endisest Euroopast,
Ilmamaa, 2011, hind: 16,00 eurot
Barbara Demick, Kadestada pole midagi. Inimeste elu Põhja-Koreas,
Tänapäev, 2013, hind: 20,00 eurot
Manfred Höfer, Saksa keisrid ja kuningad,
Olion, 2007, hind: 25,00 eurot
Herman Lindqvist, Rootsi ajaloo radadel,
Wiken AB, 1993, hind: 7,00 eurot
Tiiu Põld, Märgitud mees. NKVD kuritööd Eestis aastail 1940-1941,
Tänapäev, 2000, hind: 7,50 eurot
Maailma ajalugu all on 1856 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!