Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Tummad tunnistajad. Kriminalistika ajaluguAutor(id): Nigel McCrery
Kujundaja: Rein Soonsein
Kirjastus: Äripäev
Linn:
Aasta: 2015
Originaalkeel: inglise keelest
Tõlkija: Lauri Laanisto
ISBN: 9789949523702
Lehekülgi: 271
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 150 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, pehme kaantega
Sisu:
Iga kokkupuude jätab jälje. See lihtne lause võtab kokku kriminalistika põhimõtte. Üksikud juuksekarvad ja riidekiud, sõrmejälg või vereplekk – üsna harva juhtub, et kurjategija ei jäta sündmuskohale endast üldse jälgi.
Nigel McCrery toob oma ühtaegu lummavas ja judinaid tekitavas raamatus «Tummad tunnistajad» lugeja silme ette kriminalistika ajaloo ja tänapäeva. Ta kirjeldab tervet hulka erakordseid juhtumeid, tänu millele on välja töötatud järjest tõhusamaid meetodeid kuriteopaigale jäetud jälgede «lugemiseks«.
Raamatus leiavad kajastust kõik põhilised kriminalistikavaldkonnad: identiteet, ballistika, veri, mürgid, jälje-, DNA- ja surnukeha ekspertiis. Olgu juttu sellest, kuidas püüti kindlaks teha džinnipurgis säilitatava pea omanikku või kuidas esimest korda lahendati mõrv kuriteopaigalt leitud sõrmejälgede põhjal, tõestab raamat, et ka juba ammu siitilmast lahkunutel on alati oma lugu rääkida.
Nigel McCrery töötas politseinikuna Nottinghamshire'i politseis, kus osales oma pika karjääri jooksul paljude mõrvade ja muude raskete kuritegude uurimisel. Teenistuskohustustel saadud vigastused sundisid teda 1987. aastal erru minema. Seejärel õppis Cambridge'i ülikoolis ajalugu ning töötas BBCs, kus osales mitme populaarse telesarja, sh «Silent Witness» väntamisel. Samuti on ta kirjutanud mitmeid krimiromaane.
Hind:
10,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Lembit Andersen, B. G. Forselius ja Eesti rahvakooli algus,
1981, hind: 4,00 eurot
Koostanud Eeva Eek-Pajuste. Toimetanud Jana Vanamölder, Teine tulemine. Taasiseseisvunud Eesti välisesindused,
Välisministeerium, 2003, hind: 18,00 eurot
Kalev Sepp ja Jaak Valge. Toimetaja Kärt Jänes-Kapp, Üleilmastumine ja globaalprobleemid,
Koolibri, 2009, hind: 7,00 eurot
Andres Herkel. Toimetanud: Kristina Schmidt, Vene mõistatus,
Ilmamaa, 2007, hind: 11,00 eurot
Michael Hodges, AK47. Lugu rahvarelvast,
Tammerraamat, 2010, hind: 8,00 eurot
Michael Hodges, AK47. Lugu rahvarelvast,
Tammerraamat, 2010, hind: 6,00 eurot
Jaak Juske, Sada põnevat lugu Eesti Vabariigist,
Pegasus, 2017, hind: 15,00 eurot
Enn Tarvel, Eesti rahva lugu,
Varrak, 2018, hind: 21,00 eurot
Nicolai Liventhal, Krüptoloogia ja salaluure,
Perioodika, 1994, hind: 12,00 eurot
Toimetanud Enn Tarvel, Henriku Liivimaa kroonika. Heinrici Chronicon Livoniae,
Eesti Raamat, 1982, hind: 12,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5940 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!