Teema: Loodus
Pealkiri:
Eesti looduse kannatuste aastadAutor(id): Valdur Mikita
Kujundaja: Maite Kotta
Kirjastus: Välgi metsad
Linn:
Aasta: 2018
Originaalkeel:
ISBN: 9789949723164
Lehekülgi: 112
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat
Mõõdud: 195x125
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
“Eesti looduse kannatuse aastad” on ühe põlvkonna manifest Eesti metsale. Loodan, et nii süngetes toonides ei ole enam tulevikus vaja Eesti loodusest kirjutada. Eestis on rikkumata metsi alles 2%, rikkumata soid umbes 5%. XX sajand hävitas Eesti looduse.
Mis põhjustas sellise katastroofi, mida me praegu rahvana sügavalt läbi elame? Eestlasi iseloomustab teiste XX sajandil peetud sõdade kõrval kolm isemoodi sõda: soodesõda, fosforiidisõda ja metsasõda. Need ütlevad ilmselt midagi olulist ka eestlaste ilmavaate ja elutunnetuse kohta. Lisaks oleme vähem kui saja aasta jooksul kaotanud (või kohe kaotamas) kolm eestlasi maarahvaks vorminud identiteeti: rannarahva, talurahva ja metsarahva oma.
See raamat on läänemeresoomlase viimane karje uue maailmakorra künnisel. Minu meelest peaksime tegema kahte asja – säilitama indiaanlase väärikuse ja minema oma kavatsustes lõpuni. Mis kavatsused need täpsemalt on, sellele küsimusele otsime raamatus vastust.
Märksõnad:
eestlased
loodus
metsad
pärandmaastikud
kultuur
identiteet
pärimuskultuur
rahvuslik iseloom
läänemeresoome
soome-ugri
kohaidentiteet
tunnetus
mentaliteet
Eesti
Maite Kotta
esseed
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti looduse kannatuste aastad, Valdur Mikita, Välgi metsad 2018Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Loodus alla viimati lisatud:
Karl Eichwald, Aino Kalda, Erich Kukk, Viktor Masing, Erast Parmasto, Hans Trass; Koostanud: Aino Kalda, Viktor Masing, Hans Trass, Botaanika. 2 osa. Süstemaatika. Õpik kõrgematele koolidele,
Valgus, 1970, hind: 15,00 eurot
Johannes Piiper, Rännakuid Eesti radadel,
Eesti Raamat, 1968, hind: 3,00 eurot
Kalle Remm, Eesti ühisherilased (Hymenoptera, Vespidae),
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1983, hind: 5,00 eurot
Marek Vahula, Öö ja Musträsta kõned,
FIE Marek Vahula, 2019, hind: 12,00 eurot
Isaac Asimov, Vaade kõrgelt,
Valgus, 1970, hind: 6,00 eurot
Tarmo Timm, Eesti rõngusside (Annelida) määraja,
Teaduste Akadeemia Kirjastus, 1999, hind: 14,00 eurot
Meie loomastiku looduskaitsest,
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1960, hind: 4,00 eurot
Koostanud Andres Kalamees, Tähtsad linnualad Eestis. Important bird Areas in Estonia,
Eesti Ornitoloogiaühing, 2000, hind: 20,00 eurot
Are Kont, Kalev Kukk, Euroopa loodus- ja ühiskonnageograafia. Õpik 9. klassile. Uus õppekava,
Avita, 2013, hind: 10,00 eurot
Riigikogu keskkonnakomisjon (Marko Pomerants, Mart Jüssi, Valdur Lahtvee, Vivi Aleksejeva), Kliimamuutused ja meie,
Riigikogu Kantselei, 2010, hind: 8,00 eurot
Loodus all on 1876 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!