Puud ja inimesed Puude Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Puud ja inimesed. Puude osast Eesti rahvakultuuris, Ants Viires, Valgus 1975 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Destination: Estonia – Relocatio..""Tapja vastu tahtmist""Paganini""August Künnapu maalikataloog""Uus algus""On. Lühijutud väikelastele""Pikker 1990/13""Naha hügieen""Märtsikassi tuluõhtu""Kehakeelest""Külma sõja lõpp 1985-1991""Elulootus""Forsyte'ide börsil""Naised omavahel""Hingepalve Katarzyna Horowitzi ees..""Talve. Arnold Karu ümberkirjutuse..""Õitsev meri""Tervenda iseennast. Mõista haigus..""Scarletti viimane armastus""Minu ravi raamat 1. Kuidas ma ravi..""Maleetüüdid""Pilkaja 2016/12. Pilke- ja naljaaj..""Asustamata saared""Jaak Joala. Ka unustuse jõel aeg ..""Toode olgu nägus ja kvaliteetne""Noored kaasad""Polümeerisõnastik""Tegelik mesindus""Midagigi, mis ei ole VURLE vaimsus..""Autogramm. 101 luuletust / 2016–..""Ajaloo ööpoolel. Nõiasabati lah..""Tervise saladused""Havard'i meetod. Voorustel põhine..""Vana Viljandi. Vanha Viljandi. Old..""Mets kohas tumedalt. Laule nais-, ..""Lilleaed 2. Silmapaistvad õitseja..""Unelm, mis sai tõeluseks""Gertrud""Kuidas mõista ettevõtte finantse..""Keemia ülesandeid VII-VIII klassi..""Seinast seina jamad 2. Hölynpöly..""Isa ei söö heinu""Punane roos""Tegelik mesindus""Unevalgel""Estonia""Tervendaja 2017/3""Suvekodu ABC""Vabaduse tulek. Laulva revolutsioo..""Raha, pangandus ja majandus (4. os..""Mikro- ja makroökonoomika põhiku..""Слово о полку Игор..""Kuueteistkümnemäng""Laulujütsid""Kirik keset linna. 150 aastat Jaan..""Valitud teosed""Hingevõlg""Jänese mängutoos""Angel of light""Lõkkemõtted""Eminem""Väikemajad""Ostlemine õhulossis""Soolo""Jookide valmistamine kodusel teel...""Turvaliselt tänaval""Põrgukatel. Okinawa - Teise maail..""Väike mutt ja kalake""Ehitusmaterjalid""Invasioon""Valge vares""Pööripäevad. Päevaraamat aasta..""Arsti surm. Hunkeleri neljas juhtu..""Loomade elu""Henriku Liivimaa kroonika""Tõde ja õigus II""Vihmapiisk nina peal""Kolmas Silm 2006/7""Perearstiteadus. Põhiõpe, reside..""Uusaeg 2""Kolmas Silm 2004/11""Varjud peeglis""Elussööt""Värsipõimik 1964. Valik Vene luu..""Meedia mu meedia""Võluri surm ja teisi novelle""Laululõimi sõõrisammul""Simply Knitting 2011/8""Lahkumine. Näidend viies vaatuses""Радиотехнический ..""Avatud meelega arusaajate seas""Eesti majanduse teataja 4 (131) 20..""Harrastame joogat. Elamistarkus. H..""Shakespeare armastusest""Rootsi suurriigist Vene impeeriumi..""Saa minu kuningannaks""Kõnelema! Harjutusi suulise välj..""Soolise võrdõiguslikkuse seadus...""Peeglite pidu""Ühiskonnaõpetus gümnaasiumile""Sherlock Holmesi tagasitulek""Viidumäe haruldased taimed"
102 tk kogusumma: 891,42 EUR

Teema: Kultuur
Pealkiri: Puud ja inimesed. Puude osast Eesti rahvakultuuris
Autor(id): Ants Viires
Kujundaja: Evi Tihemets


Kirjastus: Valgus
Linn: Tallinn
Aasta: 1975
Originaalkeel:
Lehekülgi: 160

Seisukord: kaaned kohati kulunud ja nurkadest natuke katki, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega

Mõõdud: 148 × 207 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega

Sisu:
#T216# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 017

Leivajätkuks võeti Soomes koort noortelt mändidelt, mis raiuti ja kooriti kevadel mahlaajal. Kooreribad kuivatati algul väljas, siis küpsetati üle kuumas ahjus, millega neist välja põletati männivaik, mis muidu oleks leivale andnud kibeda maitse. Küpsetatud koorelt kaabiti kõvem väliskiht noaga maha, nii et toiduks läks vaid alumine, niineosa, mis tambiti uhmris või jahvatati käsikivil või veskis peeneks. Algul puhtast rukkijahust tehtud leivataignale segati siis männijahu hulka. Et männikoor oli ainult hädaabi, seda näitavad kauaaegse männikooredieedi kurvad tagajärjed, mida I. Manninenil oli 1919. aastal juhus isiklikult näha Ida-Soomes Ilomantsi metsakülades. Seal oli kaks talve ja üks suvi elatud peamiselt männikoorest. Manninen (1931) kirjutab:
«Ma nägin väikseid lapsi, kelle kõht oli kohutavalt suur ja kõva, rippudes nagu kive täistopitud kott alla. Paljud lapsed ei suutnud üles tõusta, vaid ainult lamasid.»
Samuti olid inimestel jalad paistes, nii et raske oli kõndida. Kohalikud elanikud kinnitasid: «Mida rohkem mändi sa sööd, seda rohkem sa paistesse lähed. Kui sa veel soolaseid toite sööd ja vett jooma pead, siis teeb see paistetuse veel hullemaks. Mida vähem soola tarvitada, seda parem.»
Inimeste isu pärast männikooredieeti oli kustutamatu. Nad ise väitsid: «Mänd murdis meid maha, me peame lakkamatult sööma.»
Siit ka soovitus seda ise mitte järele proovida!

Märksõnad:
puud (bot.)
metsakasutus
puutööd
eesti
rahvakultuur

Hind: 13,00 EUR
Puud ja inimesed. Puude osast Eesti rahvakultuuris, Ants Viires, Valgus 1975 | vanaraamat.ee
Puud ja inimesed. Puude osast Eesti rahvakultuuris, Ants Viires, Valgus 1975 | vanaraamat.ee
Puud ja inimesed. Puude osast Eesti rahvakultuuris, Ants Viires, Valgus 1975 | vanaraamat.ee
Puud ja inimesed. Puude osast Eesti rahvakultuuris, Ants Viires, Valgus 1975 | vanaraamat.ee
Puud ja inimesed. Puude osast Eesti rahvakultuuris, Ants Viires, Valgus 1975 | vanaraamat.ee
Puud ja inimesed. Puude osast Eesti rahvakultuuris, Ants Viires, Valgus 1975 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud