Raamatute kataloog: Batucada, Salsa, Samba, Lambada . Vinüülplaat
Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Vanaaja kultuurist ja olustikustAutor(id): Hillar Palamets
Kujundaja: Väino Tõnisson
Kirjastus: Valgus
Linn: Tallinn
Aasta: 1967
Originaalkeel:
Lehekülgi: 224
Seisukord: kaaned kohati kulunud, määrdunud ja seljalt pisut katki, sisu korras
Mõõdud: 130 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T279# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 089
Nüüdiskultuuri juured ulaÂtuvad kaugesse mineÂvikku — neisse aegadesse, mida keskkooli ajalookurÂsusest tunneme esiajana ja vanaajana. Käesolev raaÂmat annab populaarse üleÂvaate mitmete kultuurinähÂtuste tekkimisest ja areneÂmisest kauges minevikus. Lugeja saab nii mõndagi teada inimeste eluolust esiÂajal ning orjanduslikus ühiskonnas. Need teadmiÂsed aitavad avardada silÂmaringi ning muuta ammumöödunud aegu läheÂdasemaks ja mõistetavaÂmaks.
See raamat on mõeldud eelkõige vanemate klasside õpilastele ja neile täiskasvanuile, kes huvituvad ammuolnud aegadest. Koolitundide piiÂratud arv ei võimalda vanaaja ajaloo õppimisel peatuda paljudel huviÂtavatel seikadel. Ka on 11—12-aastaste poiste ning tüdrukute silmaring ja elukogemused liiga ahtad selleks, et täielikult mõista kauge mineÂviku ajalugu.
Kultuuriteemadele kuulub ajalookursuses eriline koht. Tutvumine vanaaja poliitilise ning majandusliku ajalooga on tänapäeva inimesele peamiselt teoreetilise tähendusega. Mineviku kultuuripärandiga puutume aga päevast päeva tegelikult kokku. Nüüdiskultuuri juured on sügavalt antiikajas, kust on võrsunud tänapäeva teadus, haridus ja kunst.
Järgnevatel lehekülgedel ei käsitleta vanaaja kultuuri kõiki külgi. Teadlikult on välja jäetud need kultuurialad, mille kohta leidub piisaÂvalt eestikeelset kirjasõna (kujutav kunst, kirjandus, muusika).
Peatähelepanu on pööratud neile küsimustele, mis eestikeelses kirjanduses kas puuduvad või on laialipillatuse tõttu raskesti kättesaadavad. Lähema vaatluse alla on võetud hariduse, teaduse ja tehnika, vaateÂmängude ning teatri arenemine vanaajal. Ka vanu kirjasüsteeme ning keeli pole täiesti unustatud. Samuti on juttu tolleaegsete inimeste eluÂolust, nende elulaadist, mille tundmine aitab ammumöödunud aegu muuta lähedasemaks ning ajalugu ennast ilmekamaks.
Raamatu kirjapanemisel aitasid hea nõuga kaasa Tartu Riikliku Ülikooli vanaaja ja antiikkultuuri spetsialistid Märt Tänava, Viima Trummal, Ülo Torpats ja Õie Utter, kellele selle eest suur aitäh.
Autor
Märksõnad:
vanaaeg
kultuuriajalugu
tsivilisatsioon
ajalugu
Hind:
6,00 EUROtsing autori järgi:
Hillar Palamets, Lugusid toonasest Tartust,
Ajalookirjanduse Sihtasutus ''Kleio'', 2003, hind: 9,50 eurot
Hillar Palamets, Koduloolise materjali kasutamise teoreetilised alused ajaloo õpetamisel 4. klassis,
Tartu Riiklik Ãœlikool, 1962, hind: 3,00 eurot
Koostanud ja kirjutanud: Hillar Palamets, Kümme vakka teatrisoola,
Ilo, 2006, hind: 8,00 eurot
Johannes Kalits, Helga Kurm, Hillar Palamets, Ilmar Rebane, Helmut Riikoja, Kaarel Toom, Avalik kõne,
Eesti Raamat, 1973, hind: 5,00 eurot
Hillar Palamets. Keeletoimetanud Monika Salo, Mõtteid ja meenutusi mälumängudest,
Atlex, 2013, hind: 12,00 eurot
Hillar Palamets, Eesti Vabadussõja lugu +CD,
Elmatar, 2010, hind: 18,00 eurot
Hillar Palamets, Ajaloo algkursuse õpetamisest,
Valgus, 1973, hind: 4,50 eurot
Hillar Palamets, Bütsantsi ja Araabia kalifaadi kultuurist ja olustikust,
Valgus, 1991, hind: 8,00 eurot
Hillar Palamets, Jutustusi kodumaa ajaloost. IV klassile,
Valgus, 1987, hind: 4,00 eurot
Hillar Palamets, Superid, vesternid ja staarid. Rajatagustest kommertsfilmidest,
Eesti Raamat, 1972, hind: 3,00 eurot
Hillar Palamets, Vaatemängud läbi aegade. Raamat kultuurihuvilistele noortele,
Ilo, 2006, hind: 13,00 eurot
Teema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Cristian Heermann, Sing Sing vaikis. FJB suured afäärid,
Eesti Raamat, 1979, hind: 5,00 eurot
Olaf Remmel, Meditsiinist Pärnus läbi sajandite,
Seeniormeedikute Pärnu Koda, 2005, hind: 15,00 eurot
Gennadi Bossov, Kriminaalsest arheoloogiast ja kaduvast keelest,
Valgus, 1984, hind: 2,30 eurot
Guido Ilves, Katastroofid, mis vapustasid maailma,
Maalehe Raamat, 1997, hind: 4,00 eurot
Dee Brown, Mata mu süda Wounded Knees. Indiaanlaste ajaloost Ameerika Läänes,
Eesti Raamat, 1975, hind: 4,00 eurot
Sulev Valdmaa, Põhjamaade ajalugu,
Avita, 1998, hind: 10,00 eurot
Mati Õun, II maailmasõja tankid ja liikursuurtükid,
Grenader, 2016, hind: 20,00 eurot
Anna Politkovskaja, Putini Venemaa,
Eesti Päevaleht, 2006, hind: 14,00 eurot
Anna Politkovskaja. Toimetanud Maris Makko, Vene päevik. Mõrvatud ajakirjaniku viimane raamat,
Eesti Päevaleht, 2007, hind: 9,00 eurot
Bernhard Kay, Meresõiduajaloo suured ekspeditsioonid. Seikluslikud avastusretked maailma lõppu ja veelgi kaugemale,
Olion, 2008, hind: 12,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1873 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!