Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Ajalooarhiivi varasalvest. Dokumente Eesti ajaloost Rootsi ja Vene ajal (17.-20. sajandi algul)Autor(id): Kersti Lust, Enn Küng, Tõnu Tannberg, Tõnis Türna (koostajad)
Kujundaja: Helina Tamman
Kirjastus: Eesti Ajalooarhiiv
Linn: Tartu
Aasta: 2011
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789985858783
Lehekülgi: 605
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 172 × 245 mm
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL 057
Raamat koondab pea poolteistsada eestikeelset või eesti keelde tõlgitud tekstidokumenti või selle katket ja üle 70 illustreeriva dokumendi Eesti ajaloo kohta Rootsi ja Vene ajal. Koostajad soovivad pakkuda eeskätt gümnaasiumiõpetajatele ja -õpilastele, aga ka üliõpilastele ja teistele ajaloohuvilistele õppekirjandust täiendavat, süvendavat ja värviküllastavat lisamaterjali.
Raamatu aluseks olevad ajalooarhiivi kogud pakuvad põnevaid leide Eesti ajaloo eri valdkondadest ja teemadest. Valimik eriilmelistest ja eriteemalistest dokumentidest käsitleb kesksemaid sündmusi ja nähtusi ajavahemikul 17. sajandist kuni Vene keisririigi lõpuni, aga ka teemasid, mis on õpikutes tagaplaanil, nagu nt tööolud ja igapäevaelu, varanduslik olukord ja tarbimine, aadli haridustee, sõja- ja riigiteenistus jpm. Tublisti üle poole dokumentidest avaldatakse trükis ja/või eestindatult esmakordselt. Raamat pakub lugemis- ja avastamisrõõmu kõigile ajaloohuvilistele, sõltumata nende vanusest või varasemast teadmiste pagasist.
Hind:
19,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Alo Särg, Viljandimaa mõisad ja mõisnikud,
Argo, 2007, hind: 35,00 eurot
Aadu Must, Siber ja Eesti. Jalaraua kõlin,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2012, hind: 15,00 eurot
Toimetanud Enn Tarvel, Henriku Liivimaa kroonika. Heinrici Chronicon Livoniae,
Eesti Raamat, 1982, hind: 12,00 eurot
Anti Selart, Eesti idapiir keskajal,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1998, hind: 16,00 eurot
Jean-Christophe Brisard ja Lana Paršina, Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal,
Eesti Raamat, 2019, hind: 20,00 eurot
Silver Silliksaar, Sinasilmitsi Siberiga,
2001, hind: 9,00 eurot
Koostanud Hellar Grabbi, Ivo Illiste, Vahur Linnuste, Vaba Eesti tähistel. Valimik tsensuurivaba eesti mõttelugu aastaist 1948-64,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2000, hind: 10,00 eurot
Hans Meret, Teremi jutustus Estonia mässust, sõjast, Berliinist, KZ-laagrist ja muust,
Oma Press, 1984, hind: 17,00 eurot
Lembit Jaanits, Silvia Laul, Vello Lõugas, Evald Tõnisson, Eesti esiajalugu,
Eesti Raamat, 1982, hind: 8,00 eurot
Sulev Valdmaa, Eesti ajalugu. Valik ajalooallikaid. Lisamaterjal gümnaasiumikursuse juurde,
Koolibri, 2002, hind: 5,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5934 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!