Teema: Toitumine
Pealkiri:
Toidureeglid. Sööja käsiraamatAutor(id): Michael Pollan
Kujundaja: Britt Urbla Keller
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Andrus Maran
ISBN: 9789985323397
Lehekülgi: 164
Seisukord: normaalses korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 125 × 206 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Ameerika kirjaniku ja ajakirjaniku Michael Pollani humoorikas ja eluterve lähenemisviis lääne toiduainetetööstuse vastu on võlunud lugejaid üle kogu maailma. „Toidureeglid“ on jagatud kolme peatükki, mis käsitlevad küsimusi, mida me sööma peaksime ja kuidas me sööma peaksime, ning Pollani terve talupojamõistusega kokku pandud reegleid, kuidas süüa targalt ja ennast kahjustamata.
Sest nagu autor tõdeb, sai toitumisteadus alguse siiski vähem kui kakssada aastat tagasi ja on tänapäeval umbes sealmaal, kus kirurgia oli 1650. aastal – väga paljulubav ja huvitav jälgida, kuid kas oleksite valmis tolle aja kirurgiat enda peal proovima?
Michael Pollan:
„Enamik meist on hakanud lootma üht või teist tüüpi asjatundjatele, kes ja mis kirjutavad ette, kuidas tuleb süüa – arstid ja dieediraamatud, meediaülevaated toitumisteaduse viimastest avastustest, valitsuse nõunikud ja toidupüramiidid, toidupakenditel vohavad väited sisu tervislikkusest. Me võime ekspertide arvamusi mitte arvestada, kuid nende hääled kõlavad meie peas alati, kui valime midagi toidukaardilt või kärutame ringi supermarketi riiulite vahel.
Meie pähe on topitud ka hämmastav hulk biokeemiat. Kas pole kummaline, et tänapäeval on igaüks kas või põgusalt tuttav selliste sõnadega nagu antioksüdant, küllastunud rasv, oomega-3-rasvhapped, süsivesikud, polüfenoolid, foolhape, gluteen ja probiootikumid? See on arenenud nii kaugele, et me ei näe enam toiduaineid, vaid eelkõige toitaineid (häid ja halbu), mida need sisaldavad, ja muidugi kaloreid – toidu nähtamatuid omadusi, mis õigesti mõistetuna on eeldatavasti hea toitumise aluseks.
Ent vaatamata kogu teaduslikule ja pseudoteaduslikule pagasile, mis me oleme viimastel aastatel oma õlgadele võtnud, ei tea me endiselt, mida peaksime sööma. Kas peaksime rohkem muretsema rasvade või süsivesikute pärast? Ja kuidas jääb siis „heade“ rasvadega? Või „halbade“ süsivesikutega, nagu näiteks kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirup? Kui palju peaksime muretsema gluteeni pärast? Mis värk nende
Hind:
7,00 EURTeema
Meditsiin, tervishoid alla viimati lisatud:
Ülle Parm ja Viia Parv, Nakkushaigused,
Härmametsa talu kirjastus, 2002, hind: 23,00 eurot
Li Wu, Nataile Lauer, Energiaravi käsiraamat,
Varrak, 2018, hind: 18,00 eurot
Peet-Henn Kingisepp, Inimese füsioloogia,
Tartu Riiklik Ülikool, 2006, hind: 16,00 eurot
Ene Laur, Saun. Tervis läbi leiliruumi,
Maalehe Raamat, 2000, hind: 8,00 eurot
A. Lepp, Toor-taimtoitlaste toitude valmistamisõpetus,
Eesti Taimetoitlaste Selts, 1994, hind: 6,00 eurot
Aili Paju, Sootaimed. Maaema ravimid,
Maalehe Raamat, 1999, hind: 6,00 eurot
Heino Sõrm, Tervis loodusest,
Tänapäev, 2006, hind: 7,00 eurot
Kaljo Mandre, Saialillesuvi. Õppinud apteekri pika elu jooksul kogutud teadmised ravimtaimedest,
Maalehe Raamat, 2001, hind: 7,00 eurot
E. G. White, Suure arsti jälgedes 4,
SPA Eesti Liit, 1996, hind: 4,00 eurot
Evalota OÜ, Rahvaravitseja 2009/ 1,
Evalota, 2009, hind: 2,00 eurot
Meditsiin, tervishoid all on 3052 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!