Teema: Religioon
Pealkiri:
Püha RistAutor(id): Villem Ridala
Kujundaja: Reti Saks
Kirjastus: Eesti Kirikute Nõukogu
Linn:
Aasta: 2005
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9949132754
Lehekülgi: 444
Seisukord: kohati kulunud kaaned ja nurgad, sisu normaalses korras
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Raamat on kirjutatud 1930ndate alguses, varem ei ole see trükivalgust näinud. Ettepaneku raamatu väljaandmiseks tegi Eesti Kirikute Nõukogule literaat ja kirjanik Ain Kaalep. EKNi juures moodustati raamatu väljaandmiseks 12-liikmeline toimetuskolleegium, kuhu kuuluvad tuntud ja tunnustatud teoloogid ning rahvaluuleteadlased üle kogu Eesti (nt pr Ingrid Rüütel, Toomas Paul, Vello Salo, samuti Viljandi Kultuuriakadeemia rektor hr Anzori Barkalaja jt).
Raamat on illustreeritud ja sobivate kunstnike leidmiseks toimus 2005. a kevadel konkurss. Välja valiti koguni kaks illustraatorit: Reti Saks (graafilised must-valged tööd) ja Inge Kudisiim (maalitehnikas värvilised tööd). Mõlema autori pildid jooksevad vaheldumisi läbi kogu raamatu. Raamatus on mahukas ees- ja järelsõna toimetajalt, lisaks on raamatu lõpus murdesõnastik (Ridala kasutas palju murdesõnu, mille tähendus tänasele lugejale ei puugi alati mõistetav olla, samuti mõtles ta ise uusi sõnu välja, ka need on sõnastikus kirjas).
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Püha Rist, Villem Ridala, Eesti Kirikute Nõukogu 2005Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Religioon alla viimati lisatud:
Kaljo Raid, Frank Sinatra sinised silmad. Pidet ja põhja eluproosale,
Logos, 2000, hind: 8,00 eurot
Edwin Louis Cole, Suhtlemine, seks ja raha. Kolm põhilist takistust suhete arendamisel meeste ja naiste vahel,
Eesti Kristlike Meeste Teenistus, 2000, hind: 10,00 eurot
Mig Holder, Mary Jones ja tema Piibel,
Eesti Piibli Selts, 1995, hind: 5,00 eurot
Erich Sauer, Maailma lunastuse koit. Vana Testamendi ilmutusloost,
Logos, 1993, hind: 9,00 eurot
Piibli väike sõnaraamat,
Soome Piibliselts, 1989, hind: 4,00 eurot
J. I. Packer, Jumalat pole keegi näinud,
Logos, 2004, hind: 6,00 eurot
Clive S. Lewis, Lihtsalt kristlus. Minu argumendid,
Logos, 1992, hind: 7,00 eurot
Uku Masing. Koostanud Hando Runnel. Toimetanud Luule Krikmann, Vaatlusi maailmale teoloogi seisukohalt,
Ilmamaa, 1993, hind: 21,00 eurot
Clive Staples Lewis, Tabatud rõõmust,
Logos, 2000, hind: 8,00 eurot
Ross Campbell, Tingimusteta armastus. Lastevanematele kristlikust kasvatusest,
Eesti Kristlik Kirjastus, 1991, hind: 3,00 eurot
Religioon all on 1529 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!