Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
HundikutsikaeetikaAutor(id): Mikk Pärnits
Kujundaja: Christophe Szpajdel
Kirjastus: Kirjastuskeskus
Linn:
Aasta: 2009
Originaalkeel:
ISBN: 9789949445295
Lehekülgi: 174
Seisukord: kaaned pisut kulunud, sisu korras
Mõõdud: 147 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 120
Ootamatu nagu kohtumine kiskjaga, ennustamatu nagu näljahäda, küüniline nagu poliitiku naeratus, ebamugav nagu kooselu kurjategijaga, salvav nagu nurka aetud rästik, meeleheitlik, nagu uppuvalt laevalt põgenev rott, otsekohene nagu relvaks pruugitav kaablijupp, silmakirjalik nagu ühiskondliku darvinisti kaastunne, siiras nagu viimse rahvuslase pisar - Mikk Pärnitsa sisekaemuslik proosateos on kõike seda, ning lisaks paeluv ohuromaan iga teismelise hundikutsika vanematele.
«Ta tõmbas üle kapsa jooni, kapsa varred olid kui veenid ja mitmel korral tõmbas ta kiire löögiga üle kapsalehe nii, et vaid vars lõhenes. Kui väga terava noaga kusagil bussiterminalis või kaubamajas niimoodi teha, siis on suur võimalus, et keegi seda ei märka. Võib-olla passida peldikute juures? Habemenoaga. Inimene vajub kokku.
Lõpuks olid kapsast vaid laastud järel, ta naasis sealt higisena ja pooleldi rahulolevana. Noa pühkis muru sisse puhtaks.»
Märksõnad
eesti
ilukirjandus
noorsookirjandus
romaanid
Hind:
7,00 EURTeema
Ilukirjandus: eesti kirjandus alla viimati lisatud:
Värske Rõhk nr 70 (aprill 2021),
Kultuurileht, 2021, hind: 4,00 eurot
Jaak Jõerüüt, Sõjast äratatud mälu,
EKSA, 2024, hind: 20,00 eurot
Heino Kiik, Maria Siberimaal,
Eesti Raamat, 1988, hind: 4,00 eurot
Heino Kiik, Tondiöömaja,
Eesti Raamat, 1970, hind: 5,00 eurot
Eduard Vilde, Raudsed käed,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 3,50 eurot
Maimu Berg, Ich liebte einen Russen. Zur Erinnerung an die schneereichen Winter der Kindheit (Ma armastasin venelast),
Gollenstein Verlag, 1998, hind: 5,00 eurot
Tõnu Trubetsky, Mina ja George,
Elust Enesest, 2017, hind: 35,00 eurot
Gert Helbemäe, Ohvrilaev,
Eesti Raamat, 1992, hind: 11,00 eurot
Karl Ristikivi, Tuli ja raud,
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
August Gailit, Ekke moor,
Eesti Raamat, 1990, hind: 10,00 eurot
Ilukirjandus: eesti kirjandus all on 4363 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!