Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Punane printsAutor(id): Timothy Snyder
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2015
Originaalkeel:
ISBN: 9789985334072
Lehekülgi: 270
Seisukord: heas korras raamat
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Wilhelm von Habsburg kandis oma elu jooksul nii Habsburgide ertshertsogi kuninglikke sümboleid, Pariisi pagulase lihtsat ülikonda kui aeg-ajalt ka kleiti. Pärast Esimese maailmasõja lõppu, kui tema noorusunistus Ukraina kuningriigi valitsemisest oli põrmuks pudenenud, oli Wilhelm järgemööda Saksa imperialistide liitlane, kurikuulus Prantsuse armastaja, vihane Austria monarhist, Hitleri vaoshoitud oponent ja lõpuks Stalini vastu tegutsev spioon.
«Punases printsis» toob nimekas ajaloolane Timothy Snyder meieni unustamatu portree mehest, kes kehastas tervet hulka 20. sajandi Euroopa vasturääkivusi – tegelane, kelle reisid ulatusid üle kogu maailmajao ning kelle poliitika ja ambitsioonid ühendasid impeeriumide vana korra rahvusriikide uue poliitikaga.
Timothy Snyder on Yale'i ülikooli ajalooprofessor. Ta on pälvinud oma teoste eest mitmeid olulisi auhindu. «Punase printsi« valis Ameerika Ukraina-uuringute assotsiatsioon parimaks Ukraina ajaloo raamatuks. Varrakus on varem ilmunud Snyderi teos «Veremaad».
Originaali pealkiri The Red Prince : the secret lives of a Habsburg archduke. Eesti keeles
Märksõnad:
Habsburg, Wilhelm von, 1895-1948
Habsburgid, dünastia
ertshertsogid
poliitikud
poliitiline tegevus
ajalugu
Austria
Ukraina
Euroopa
19. saj. lõpp
20. saj. 1. pool
biograafiad
Hind:
11,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Erich Busch, Möödunud aastad, Mälestuste jutustus,
2006, hind: 10,00 eurot
Juhan Aare, Rein Otsasoni kolm elu [majandusteadlane ja pangandustegelane 1931-2004]. Three Lives of Rein Otsason,
VR Kirjastus, 2006, hind: 14,00 eurot
Toimetanud Rutt Hinrikus, Ilvi Jõe-Cannon, Suzanne Stiver Lie ja Lynda Malik, Carrying Lindas Stones. An Anthology of Estonian Womens Life Stories,
TLÜ Kirjastus, 2006, hind: 20,00 eurot
Eerik Purje, Mesipuu poole,
Argo, 2016, hind: 1,50 eurot
Laura Hillenbrand, Murdumatu. Lugu Teise maailmasõja päevilt ellujäämisest, kohanemisvõimest ja lunastusest,
Varrak, 2016, hind: 16,00 eurot
Edmund Ranniko, Eesti vabaduse nimel. Meenutusi Eesti vabatahtlike võitlusest Teises maailmasõjas ja elust pagulasena maakera kuklapoolel - Austraalias,
E. Ranniko, 2003, hind: 10,00 eurot
Simon Sebag Montefiore, Potjomkin. Vürstide vürst,
Varrak, 2002, hind: 20,00 eurot
Aino Kallas, Pööripäevad. Päevaraamat aastaist 1927-1931,
Eesti Raamat, 1996, hind: 6,00 eurot
Voldemar Panso. Koostanud Merle Karusoo. Toimetanud Lea Tormis, Voldemar Panso päevaraamat I-II,
Eesti Draamateater, 2007, hind: 48,00 eurot
Thea Leitner, Habsburgide müüdud tütred,
Kunst, 1998, hind: 7,70 eurot
Elulood, memuaarid all on 4355 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!