Kärbeste jumal Mereristsed, William Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Kärbeste jumal. Mereristsed, William Golding, Eesti Raamat 1989 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Müügil 54569 raamatut
Otsi raamatut
Vaikimisi pealkirjadest ja autorite nimedest,
otsi lisaks ka muudelt väljadelt (aeglasem).
Ostukorv

"Valga rajoon""Arendavaid mänge imikutele ja mai..""Vadja rahvalaulud ja nende keel""Vere magus lõhn""Ringhäälinguaeg""Kadunud maailm""Minu raviraamat 2. Dieet. Dieedi ..""Südaöötund""Krähmukirjad. Luulet 1963-1966""Soome keele grammatika""Loomaaia jutujupid""Tselluloos / Целлюлоза (l..""Maa paistel. Riime ja rütme 1971-..""Inglimammid""Väsimus. Unetus. Valu""Ahjualune""Tervendaja 2010/8""Origins (The Vampire Diaries: Stef..""Maltale""Ravimine taimedega""Kristallkoobas""Tsatsiki ja armastus""Модели детской оде..""Jõuluroad. Kööginurk 2010/12. E..""Kreutzwald ja Eesti rahvusliku kir..""Pika tee tähistest (tähtpäevaju..""Vikerkaar 1987/11""Seksuaalne arukus""Keeleõpetaja laagriraamat. Käsir..""Õnne tütred""Avatud väravate öö""Läti eestlased. Ajalugu, keel ja ..""Hääletu kevad""Mrs. Rochester. Romaani ''Jane Eyr..""Kase aasta. Teaberikast lugemist j..""Kojutulek. Kuues raamat""Viis tantsu I""Maskiga kättemaksuingel 3. osa""199 korda: sa oled väga hea ema""Ämmaemanda pihtimus""Titanic. Ookeanihiiglase tragööd..""The State of Affairs""Eesti-rootsi sõnastik / Estnisk-s..""Eesti NSV imetajad""Merre vajunud saar. Viis näidendi..""2000. aasta rahva ja eluruumide lo..""Kuidas neid mitte untsu keerata. K..""Puud ja inimesed. Puude osast Eest..""Numeroloogia ja armastus""Sinu loomuse nõrgad kohad""Neitsi""Tormipäev""Vasklind I. Lemberomaan""Feng shui. Praktiline entsüklopee..""Doppler""Lühike kirikulugu algkoolidele""Jootetööd. Käsiraamat""Vaba pattulangemise seadus. Raamat..""Vokitud ja praetud toidud""Kultuurilugu I""Mare ja mina. Mälestusi 1960-1970""Tom Sawyeri seiklused""Lihavõtteroad. Kööginurk 2015/3..""Tartu-missioon. Romaan""Romaan kokaiiniga""Salapärane maja""Suure Vanga 365 nõuannet""Jõhker mäng""Hundid söönud, lambad terved. Mo..""Minu lustlik elu""Eelijapäev""Hargnemisi. Elektroonilisi hargnem..""Koerajutud""Füüsika näidisülesandeid gümn..""Loengud. Telepaatia. Hüpnoos. Ast..""Minecraft. Esimene käsiraamat""Rakvere romaan""Merelord""Jõuluroad. Kööginurk 2012/12. E..""Õhtujutud"
80 tk kogusumma: 681,00 EUR

Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri: Kärbeste jumal. Mereristsed
Autor(id): William Golding

Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1989
Originaalkeel: inglise keelest
Tõlkija: Henno Rajandi
ISBN: 5450007698
Lehekülgi: 352
Sari: Nobeli laureaat

Seisukord: veidi kulunud selg, muidu korralik raamat

Mõõdud: 147 × 216 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites

Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. VPT

Teatud klassides kohustuslik kirjandus.

Saateks
Kui üle neljakümne aasta vana inglise provintsikoolmeister William Golding avaldab oma esimese raamatu, saab see üleöö populaarseks nii kooliõpilaste hulgas kui ka akadeemilistes ringides, konkureerides peagi kolm aastat varem ilmunud Salingeri romaaniga „Kuristik rukkis“. Tõsi küll, iga järgmise romaaniga laiema lugejaskonna huvi järjest langeb ning jõuab madalseisu 70. aastatel, kui kirjanik ei avalda praktiliselt ühtegi raamatut, kuid Nobeli preemia 1983. aastal toob ta taas kogu maailma tähelepanu keskpunkti.

William Gerald Golding sündis 19. septembril 1911 Edela-Inglismaal Cornwallis. Tema lapsepõlv oli sündmustevaene, kodune kasvatus eekujulik. Nagu ta ise on öelnud, on kogu tema lapsepõlv, isegi kogu ta elu olnud lausa õudusttekitavalt siivas.

Alghariduse saab Golding humanitaargümnaasiumis ning aastad 1930—35 mööduvad Oxfordis kirjandust õppides. Pärast ülikooli lõpetamist töötab ta mõnda aega mingis hoolekandeasutuses, teeb samal ajal kaastööd väikesele provintsiteatrile ning 1939. aastast õpetab inglise keelt ja kirjandust ning filosoofiat Bishop Wordsworthi koolis Salisburys. Samal aastal abiellub ta Ann Brookfieldiga, kes on elukutselt keemik. 1940—45 teenib ta Briti sõjalaevastikus ning võtab osa dessantoperatsioonidest. Sõja lõpul pöördub tagasi oma kolledžisse Salisburys, jätkab õpetamist ning seal valmib peagi ka tema esimene avaldatud romaan, millele üha suuremate vaheaegadega järgnevad teised. 1961.—62. aastal viibib Golding Ameerikas, esinedes loengutsüklitega mitmetes õppeasutustes. Järgmisel aastal osaleb ta kirjanike rahvusvahelisel sümpoosiumil Leningradis. Umbes samal ajal loobub ta õpetajaametist ning jääb vabakutseliseks kirjanikuks. Nõukogude Liidus on kirjanik käinud teinegi kord; nimelt oli ta 1967. aastal koos naisega Moskvas, kus teda kutsuti esinema mitmetele üliõpilasõhtutele.70. aastatel elab Golding avalikkusest tagasitõmbununa ega avalda midagi. Alles 1979. aastal ilmub järjekordne romaan.


Kirjutama hakkas Golding varakult, kuid esialgu vähese eduga. Esimesed katsetused pärinevad juba seitsmendast eluaastast, kuid tõsisemalt võtab ta kirjutamise, eeskätt luuletamise käsile kolmeteist-neljateist aastaselt. Oxfordi päevil, 1934. a. avaldab kahekümne kolme aastane Golding väikese luuleraamatu, mida ta hiljem mõnevõrra häbeneb. Kogumik oli koostatud ja kirjastusse toimetatud kirjaniku sõprade poolt ning enamik kriitikuid ei pööranud sellele suuremat tähelepanu. Kui aga Goldingist saab Nobeli preemia laureaat, pakutakse selle väikeses tiraažis 34-leheküljelise raamatukese eest kuni 4000 dollarit. Veidi pärast esikkogu ilmumist paneb Golding nüüd juba ise kokku teisegi luulevaliku, kuid see lükatakse kirjastuses tagasi.

30.—40. aastatel kirjutab Golding veel kaks-kolm paroodiatena mõeldud romaani, kuid kirjastajat ta neile ei leia. Alles pärast sõda, kolmekümne seitsme aasta vanuses jõuab kirjanik lõpuks arusaamisele, et on püüdnud järgida üldist maitset ning sõnastab enda jaoks „suure tõe, et igaüks peab kirjutama iseenda, mitte kellegi teise raamatuid“.

Enne sõda ja veel selle alguseski uskus Golding, nagu ta hiljem on öelnud, otse naiivselt inimese täiuslikkusse. Teine maailmasõda sai nii tema kui paljude teistegi jaoks pöördepunktiks. Põhiliselt isalt ning Oxfordi ülikoolipäevilt pärineva ratsionalistliku humanismi selged enesekindlad ideed lõid vankuma. Oma tunnetuse arengut kirjeldades väidab Golding, et see on tõsikindlast ja selgepiirilisest teadmisest kulgenud üha ebakindlamate, hämaramate alade suunas. Kirjutamine pole reportaaž, vaid kujutlus. Harva kirjutatakse sellest, mida kindlalt teatakse, enamasti sellest, mida peetakse võimalikuks.

Kaua aega ei suuda Golding uskuda hitlerliku Saksamaa kohta levivaid kuuldusi, kuni lõpuks 40. aastatel neis oma silmaga veendub. Kõige rohkem hämmastab teda see, mismoodi olude muutumisel võ

Hind: 9,00 EUR
Teema Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:

Laetitia Colombani, Palmik,
Varrak, 2019, hind: 12,00 eurot

Erich Maria Remarque, Im Westen nichts Neues,
Kiepenheuer & Witsch, 2009, hind: 9,00 eurot

Gottfried Keller, Roheline Heinrich,
Eesti Raamat, 1979, hind: 3,20 eurot

Dan Brown, Inglid ja deemonid,
Ersen, 2005, hind: 15,00 eurot

Theodore Dreiser, Ameerika tragöödia I-II,
Eesti Raamat, 1986, hind: 7,00 eurot

Stefan Zweig, Marie-Antoinette. Keskpärase inimese portree [romaan],
Eesti Raamat, 1992, hind: 7,00 eurot

Mika Waltari, Sinuhe. Viisteist raamatut arst Sinuhe elust umbes 1390-1335 e. Kr.,
Eesti Raamat, 1991, hind: 13,00 eurot

Margaret Atwood, Maitsev naine,
Eesti Raamat, 2012, hind: 7,00 eurot

Margaret Atwood, Leedi Oraakel,
Eesti Raamat, 2005, hind: 5,00 eurot

Mika Waltari, Kaarin Magnusetütar. Ajalooline romaan,
Orto, 1956, hind: 9,00 eurot



Ilukirjandus: väliskirjandus all on 6960 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Kärbeste jumal. Mereristsed, William Golding, Eesti Raamat 1989 | vanaraamat.ee
Kärbeste jumal. Mereristsed, William Golding, Eesti Raamat 1989 | vanaraamat.ee
Kärbeste jumal. Mereristsed, William Golding, Eesti Raamat 1989 | vanaraamat.ee
Kärbeste jumal. Mereristsed, William Golding, Eesti Raamat 1989 | vanaraamat.ee
Kärbeste jumal. Mereristsed, William Golding, Eesti Raamat 1989 | vanaraamat.ee
Kärbeste jumal. Mereristsed, William Golding, Eesti Raamat 1989 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud