Teema: Militaar
Pealkiri:
Eesti merevägi Vabadussõjas 1918-1920Autor(id): Arto Oll
Kujundaja: Kaspar Ehlvest
Kirjastus: Argo kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel:
ISBN: 9789916704424
Lehekülgi: 528
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 240x169
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Raamat toob lugejateni ajalookirjutuses senini teenimatult vähe tähelepanu pälvinud Eesti mereväe tegevuse Vabadussõja aastatel 1918–1920. Päris sõja alguses piisanuks ehk vaid paari suurema Nõukogude sõjalaeva ilmumisest Tallinna reidile ja oma relvajõude alles looma asunud noor riik oleks võinud kokku variseda. Õnneks jõudis just siis kiirelt appi Briti kergeeskaader. Juba jaanuaris 1919 alanud vastupealetungist, kuni sõja lõpuni, etendasid Eesti meremehed olulist osa meie rahvaväe lahingutegevuse toetamisel ja dessantide korraldamisel. Kui meri jääs, osaleti lahingutes maismaal.
Alustada tuli peaaegu nullist, kuid vaid ühe aastaga suudeti üles ehitada arvestatav lahingujõud. Lisaks otsesele sõjategevusele tagati laevade turvaline liikumine Eesti vetes, korrastati tuletorne ja meremärke, sideühendusi ja sadamaid. Kõik see oli eelduseks välisabi saamisele, milleta väike Eesti poleks toime tulnud. Liialdamata võib öelda, et Eesti poleks hakkama saanud ka ilma oma merejõududeta.
Märksõnad:
Argo kirjastus
Kaspar Ehlvest
ajalugu
sõjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti merevägi Vabadussõjas 1918-1920, Arto Oll, Argo kirjastus 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Toimetanud Enn Tarvel, Henriku Liivimaa kroonika. Heinrici Chronicon Livoniae,
Eesti Raamat, 1982, hind: 12,00 eurot
Anti Selart, Eesti idapiir keskajal,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1998, hind: 16,00 eurot
Jean-Christophe Brisard ja Lana Paršina, Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal,
Eesti Raamat, 2019, hind: 20,00 eurot
Silver Silliksaar, Sinasilmitsi Siberiga,
2001, hind: 9,00 eurot
Koostanud Hellar Grabbi, Ivo Illiste, Vahur Linnuste, Vaba Eesti tähistel. Valimik tsensuurivaba eesti mõttelugu aastaist 1948-64,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2000, hind: 10,00 eurot
Ajaloo Vabrik. Fabrique dHistoire,
Kaasaegse Foto Keskus, 1995, hind: 13,00 eurot
Hans Meret, Teremi jutustus Estonia mässust, sõjast, Berliinist, KZ-laagrist ja muust,
Oma Press, 1984, hind: 17,00 eurot
Lembit Jaanits, Silvia Laul, Vello Lõugas, Evald Tõnisson, Eesti esiajalugu,
Eesti Raamat, 1982, hind: 8,00 eurot
Sulev Valdmaa, Eesti ajalugu. Valik ajalooallikaid. Lisamaterjal gümnaasiumikursuse juurde,
Koolibri, 2002, hind: 5,00 eurot
Jussi Pekkarinen, Juha Pohjonen, Läbi Soome kadalipu. Inimeste väljaandmised Nõukogude Liidule 1944-1981,
Tänapäev, 2008, hind: 12,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5935 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!