Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Kõned, mis muutsid maailmaAutor(id): Margot Mahlapuu (toimetaja)
Kirjastus: Pegasus
Linn:
Aasta: 2006
Originaalkeel: inglise keelest
Tõlkija: Pille Korpen
ISBN: 978-9949-425-10-5
Lehekülgi: 225
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 190 × 270 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 060
Jutustused ja transkriptsioonid hetkedest, mis kujundasid ajalugu.
Kõnesid peetakse paljude sündmuste puhul, aga vähe on neid kõnesid, millest saab omaette sündmus. Selles kogumikus avaldatakse mõned ajaloo kõige kuulsamad kõned ja räägitakse sellest, miks neid kõnesid peeti ja kuidas nad muutusid nii tähtsaks. Need on sõnad, mis on muutnud meie arusaamu maailmast ja mida mäletatakse inimkonna kõige tähelepanuväärsemate hetkedena.
Igasugune kogumik, ükskõik kui õiglane ja kõikehõlmav see püüab olla, on oma olemuselt subjektiivne. Selle raamatu kõned on valitud nende igikestvuse seisukohalt. Enamik neist pärineb lähiajaloost, kuigi oma koht on ka religioossete ja poliitiliste juhtide sõnadel kaugest minevikust, enne ajakirjandusajastu tekkimist. Mõned teemad on igikestvad: inimlik headus, sotsiaalne harmoonia, sõda ja rahu, tulevikulootused – neidsamu väärtusi on väljendatud kahe aastatuhande kestel.
Kogumikus on esitatud üle 50 kõne, mille autoriteks on Mooses, Jeesus, Kuninganna Elizabeth I, Abraham Lincoln, Napoleon Bonaparte, Mahatma Gandhi, Clarence Darrow, Emmeline Pankhurst, Winston Churchill, Franklin D. Roosevelt, Adolf Hitler, George S. Patton, Jossif Stalin, Martin Luther King, John F. Kennedy, Ema Teresa, Nelson Mandela, George W. Bush ja paljud teised.
Igale kõnele eelneb sissejuhatus ajaloolise tausta selgituseks, samuti on lisatud iga kõneleja lühike elulugu.
Mõnede kuulsate kõnemeeste kõned on lühikesed ja räägivad otse asjast, teised on kuulsad oma võime poolest rääkida mitmeid tunde. Võimalusel on siin kõned esitatud täielikult: kui mõnd neist ongi tulnud lühemaks toimetada, on kõige olulisemad osad siiski jäänud muutmata.
John F. Kennedy, Winston Churchilli retoorika suur austaja, lausus Churchilli Teise maailmasõja kõnede kohta: «Ta mobiliseeris keele ja pani selle võitlema». Iga isik selles raamatus on suutnud oma keelt mobiliseerida ja panna selle kõnelema viisil, et see liigutab meid veel tänapäevalgi.
Hind:
25,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Ajaloo Vabrik. Fabrique dHistoire,
Kaasaegse Foto Keskus, 1995, hind: 13,00 eurot
Hans Meret, Teremi jutustus Estonia mässust, sõjast, Berliinist, KZ-laagrist ja muust,
Oma Press, 1984, hind: 17,00 eurot
Lembit Jaanits, Silvia Laul, Vello Lõugas, Evald Tõnisson, Eesti esiajalugu,
Eesti Raamat, 1982, hind: 8,00 eurot
Sulev Valdmaa, Eesti ajalugu. Valik ajalooallikaid. Lisamaterjal gümnaasiumikursuse juurde,
Koolibri, 2002, hind: 5,00 eurot
Jussi Pekkarinen, Juha Pohjonen, Läbi Soome kadalipu. Inimeste väljaandmised Nõukogude Liidule 1944-1981,
Tänapäev, 2008, hind: 12,00 eurot
Rahvakunstimeistrite koondis «UKU»,
Perioodika, 1975, hind: 4,00 eurot
Lembit Anton, Kuhu küll kõik külad jäid? Laanemõisa küla lood. II osa,
Canopus, 2011, hind: 17,00 eurot
Magnus Ilmjärv, Hääletu alistumine. Eesti, Läti ja Leedu välispoliitilise orientatsiooni kujunemine ja iseseisvuse kaotus 1920. aastate keskpaigast anneksioonini,
Argo, 2004, hind: 18,00 eurot
Sulev Valdmaa, Põhjamaade ajalugu,
Avita, 1998, hind: 10,00 eurot
Koostaja Lea Leppik. Toimetaja Mart Orav, Tartu tähetorn. Tartu Old Observatory,
Aasta Raamat, 2011, hind: 18,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5930 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!