Teema: Memuaarid, elulooline kirjandus
Pealkiri:
Masaryk jutustab oma elust. Kõnelused K. Č[apek'iga]Autor(id): Tomáš Garrigue Masaryk. Koostanud: Karel Čapek
Kujundaja: Ernst Kollom
Kirjastus: Loodus
Linn: Tartu
Aasta: 1937
Originaalkeel: tšehhi keel
Tõlkija: Maria Arak
Lehekülgi: 312
Sari: Marseljeesist internatsionaalini
Seisukord: kohati kulunud ja määrdunud ümbrispaber, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 140 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
SEE
Pärast maailmasõda Euroopas esinevatest riigimeestest on Masaryk tuntumaid ja väljapaistvamaid. 1918. a. lõpul valiti ta Tšehhoslovakkia vabariigi presidendiks. Selles ametis püsis ta 1935. a. detsembrini, mil läks vabatahtlikult erru.
Käesolevas raamatus jutustab Masaryk ise oma elukäigu üksikasju kutsaripojast vabariigi presidendiks tõusmisel ja seoses sellega ka Tšehhoslovakkia riigi loomislugu. Ühtlasi hõõgub jutustusest sügavalt haritud, poliitiliselt taktirikas ja kõlblalt kõrge isiksus.
Jüri Uluots (eessõna autor)
Originaali pealkiri: Hovory s T. G. Masarykem
Masaryk, Tomáš Garrigue, 1850-1937, presidendid, Tšehhoslovakkia, mälestused
Sari: Marseljeesist internatsionaalini. Kaasaeglaste mälestusi poliitilis-ühiskondliku ja seltskondliku elu alalt Prantsuse revolutsioonist tänini. 1. sari
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Masaryk jutustab oma elust. Kõnelused K. Č[apek'iga], Tomáš Garrigue Masaryk. Koostanud: Karel Čapek, Loodus 1937Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Raamatud enne 1944-ndat aastat alla viimati lisatud:
Fjodor Dostojevski, Märkmeid surnud majast,
Loodus, 1940, hind: 25,00 eurot
koostanud J. Kallak, E. Kallak, E. Araste, Elavad arvud. Matemaatika õpik algkoolidele. 2 õppeaasta,
Tartu Eesti Kirjastus, 1943, hind: 7,00 eurot
Uusaeg 8. klassile,
Avita, 1998, hind: 7,00 eurot
Leida Kibuvits, Paradiisi pärisperenaine,
Loodus, 1934, hind: 6,00 eurot
Koostanud Heino Aassalu, Nelli Uustalu, Viis tantsu (4. osa),
Eesti NSV Rahvaloomingu Maja, 1964, hind: 7,00 eurot
Liikluseeskiri ja liiklusmärgid. Redaktsioon 2019,
Jutulind, 2019, hind: 7,00 eurot
August Kitzberg, Ühe vana tuuletallaja noorpõlve mälestused I,
Noor-Eesti, 1924, hind: 8,00 eurot
Liina Kuusental-Alvet, Kanakasvatus,
Agronoom, 1943, hind: 6,00 eurot
Karl Ristikivi, Rohtaed,
Tartu Eesti kirjastus, 1942, hind: 7,00 eurot
Bjørnstjerne Bjørnson, Jumala teedel,
Eesti Kirjastuse Kooperatiiv, 1936, hind: 8,00 eurot
Raamatud enne 1944-ndat aastat all on 5144 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!