Teema: Kultuur
Pealkiri:
Kohanevad ja eksperimentaalsed muuseumid. Kohanev muuseum. Hajutatud muuseum. Uuriv muuseum. Külluslik muuseumAutor(id): koostanud: Pille Runnel, Agnes Aljas
Kujundaja: Margus Tamm
Kirjastus: Eesti Rahva Muuseum
Linn: Tartu
Aasta: 2023
Originaalkeel:
Tõlkija: Katrin Hakkinen, Anu Kannike, Nikolay Kuznetsov, Pille Runnel
ISBN: 9789916718018
Lehekülgi: 290
Sari: Eesti Rahva Muuseumi aastaraamat 64
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 250x170
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Ühiskond seisab silmitsi kiirete kultuuriliste, sotsiaalsete ja tehnoloogiliste muutustega. Praegust aega ilmestab ka tervise-, sõja- ja keskkonnaalane kolmikkriis. Milline on tänases ühiskonnas muuseumide roll ja kuidas saavad muuseumid olla muutustega toime tulemisel rohkem aktiivsed kaasarääkijad ja vähem lihtsalt kaasaminejad? Käesolev kogumik vahendab nelja alateema kaudu värsket uurimistööd Eesti muuseumivaldkonna arengust, laiendades neid artiklitega asjatundjatelt mujalt maailmast. Kõik need uurimused tegelevad muuseumivaldkonna võtmeteemadega: toimisviiside läbi mõtlemine, tegevuse tõhustamine, uute kosotöövormide katsetamine, loova mõtlemise rakendamine ka rutiinsetes tegevustes ning ülesannete ümber sõnastamine lähtuvalt ühiskonna jätkusuutlikkusega seotud ootustest ja vajadustest.
Esmalt käsitletakse muuseume kui kohanevaid organisatsioone, mis tegelevad töökorralduse parandamisega ja püüavad leida ajakohaseid külastajatega suhtlemise viise.
Teiseks tutvustame hajutatud muuseumi mõistet. Tänapäevane muuseum ei toimi kindlas ruumipunktis, vaid saab, eriti digitaalsete vahendite toel, tegutseda kõikjal.
Kolmandaks käsitleme muuseume eripärase formaadiga teadusasutustena, millel on oma ülesanded, tegutsemispõhimõtted ja võimalused teaduskommunikatsiooniks.
Neljas alateema keskendub muuseumidele ja kultuuripärandile. Pärandit hoidva ja vahendava asutusena tuleb muuseumidel järjepidevalt arutleda selle üle, miks, milleks, kellele ja millises mahus pärandit koguda, säilitada ja vahendada.
Märksõnad:
Eesti Rahva Muuseum
Eesti Rahva Muuseum
muuseumid
teadus- ja arendustegevus
ärimudelid
museoloogia
muuseumikogud
külastajad
uuringud
Eesti (riik)
artiklikogumikud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kohanevad ja eksperimentaalsed muuseumid. Kohanev muuseum. Hajutatud muuseum. Uuriv muuseum. Külluslik muuseum, koostanud: Pille Runnel, Agnes Aljas, Eesti Rahva Muuseum 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Andreas W., Gatlingi kuulipilduja,
Jumalikud Ilmutused, 2008, hind: 4,00 eurot
Irene Tiivel, Inglise vanasõnu eesti vastetega,
Eesti Keele Sihtasutus, 2004, hind: 10,00 eurot
Anne Hussar, Arvo Krikmann ja Ingrid Sarv, Vanasõnaraamat,
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
Kaia Sisask, Noor-Eesti ja prantsuse vaim,
Tallinna Ülikooli Kirjastus, 2018, hind: 14,00 eurot
Veronika Kivisilla, Priit Ratassepp, Jürgen Rooste; toimetanud Katrin Kalamees, Labürint II. Kirjanduse õpik 8. klassile,
Avita, 2007, hind: 14,00 eurot
Sandra Jõgeva, Avalikud ja salajased märkmed,
Kirjastus Koobakene, 2018, hind: 19,00 eurot
Lembit Andresen, Eesti aabits reformatsioonist iseseisvusajani,
Koolibri, 1993, hind: 8,00 eurot
Daniel Pennac, Nagu romaan,
Varrak, 2010, hind: 8,00 eurot
Sami Lotila, Tartu kevad 1996 ehk Siirderiigi zombie´d,
Massimedia, 2014, hind: 6,00 eurot
Friedebert Tuglas, Kriitika VII. Kriitika VIII. Kogutud teosed 10,
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2004, hind: 8,00 eurot
Kultuur all on 4717 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!