Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Karl Suur (742-814). Keiser ja pühakAutor(id): Ernst W. Wies
Kujundaja: Tiiu Allikvee
Kirjastus: Kunst
Linn: Tallinn
Aasta: 1999
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Kalle Hein
ISBN: 5899202106
Lehekülgi: 320
Sari: Kuningaraamat
Seisukord: pisut kulunud kaaned, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 147 × 212 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
VPT
Karolingide dünastia kõige silmapaistvam esindaja Karl Suur, Frangi kuningas aastail 768 814, Rooma keiser 800 814, seisab tänu oma hiigelsaavutustele meie ees rohkem kui elusuuruses: Õhtumaade keisri ja kuningana, kõrgeima kohtunikuna ja seaduseandjana, ristiusu ja kiriku juhina kõrgub ta üle aegade otsekui mälestusmärk iseendale. Kuid selle raidkuju tagant tõuseb armastusväärse ja sümpaatsena esile ka Karl kui armastav abikaasa, õrn isa, hea poeg ja sõber. Frangi suurriik, mis ulatus ta surma ajal Taanist Roomani ja Hispaania piirini, ei elanud temast endast kuigi palju kauem. Ent need vaimulikud ja vaimsed alused, mille ta rajas, on jäänud muutumatuks ning püsinud üle aegade. See on see, tänu millele Euroopa, hoolimata tuhandeaastasest lõhestatusest, on maailmas ikkagi tajutav kui üks tervik.
Originaali pealkiri: Karl der Grosse
Märksõnad:
varakeskaeg
kuningad
keisrid
ajalugu
monarhid
Karl Suur, Frangi kuningas ja Rooma keiser, 742-814
Karolingid, Frangi valitsejadünastia
kuningad
keisrid
varakeskaeg
Frangi riik
Saksa-Rooma riik
8. saj.
9. saj. algus
biograafiad
Sari: Kuningaraamat
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Karl Suur (742-814). Keiser ja pühak, Ernst W. Wies, Kunst 1999Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Conny Larsson, Klouni maski taga,
Valge Laev, 2007, hind: 7,00 eurot
Tamara Miljutina, Inimesed minu elus. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2010, hind: 10,00 eurot
Käbi Laretei, Otsekui tõlkes. Teema variatsioonidega,
Tänapäev, 2005, hind: 15,00 eurot
Johannes Semper; koostanud ja järelsõna: E. Siirak, Mälestused,
Eesti Raamat, 1978, hind: 5,00 eurot
Bruno Saul, Meie aeg,
Maalehe Raamat, 2006, hind: 8,00 eurot
Elo Tuglas, Tartu päevik 1928-1941,
Tänapäev, 2008, hind: 26,00 eurot
Sirje Vihma-Normet, Kahekõne Leo Normeti päevaraamatuga. Mälestused, kirjad, väljavõtted päevikust,
Varrak, 2009, hind: 15,00 eurot
Christopher Ciccone ja Wendy Leigh, Minu õde Madonna,
Ajakirjade Kirjastus, 2009, hind: 4,00 eurot
Jaanus Kriisk, TREENER ehk kohtumine Kogemusega,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2017, hind: 15,00 eurot
Tuuli Koch, Savisaar - tujukas mängur,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 12,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4367 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!